Hi guys ! Malum yılbaşı yaklaşıyor ve hediye dönemi geliyor. Sevgiliniz, aileniz, arkadaşların veya iş yerinde ki hediye çekilişi gibi sebeplerden dolayı hediye almak zorunda kalabilirsiniz. Genelde bloglarda yılbaşı hediyesi tavsiyesi tarzında yazılar olur. Ben bir kez daha farkımı konuşturuyorum ve sizler için; ” yılbaşı hediyesi olarak almayın ” adlı bir yazı ele alıyorum.  Bu yazımızda ele alacağımız tür fitness, spora düşkün arkadaşlar olacaklar. Daha doğrusu dünyaca ünlü bir dergi de gördüğüm saçma sapan yılbaşı hediyesi önerilerine atıfa bulunacağım. Nedeni ise oldukça basit; hediye almak herkes için kolay değildir. Dünyaca ünlü dergi ve editörlerin fikirlerine kulak vermek isteyebilirsiniz. Bazı şeylerde bu tercihiniz işe yarasa da, her şeyde yaramayacağından emin olabilirsiniz.

Yılbaşı hediyesi olarak almayın listemizin ilk sırasında; kettlebell var. Ben bunu ilk tavsiye olarak okuduğumda, hadi lan oradan oldum. Bir insan başka birine neden kettlebell alsın ki ? Haklarını yememek lazım önerdikleri kettlebell, İron man figürlü. Belki yaratılış amacı için değilde obje olarak hediye edebilirsiniz. Aksi takdirde kettlebell’ı yılbaşı hediyesi olarak almayın. Bana hediye edilse, açık ve net beğenmediğimi söylerim. İşin konik tarafı, fiyatı da ucuz filan değil. 120 dolarcık…

Yılbaşı hediyesi olarak almayın listemizin ikinci sırasında RX SmartGear Jump Rope var. Bu nedir derseniz bildiğiniz antrenman ipi. Hani şu iplik atlama mevzusu var ya, orada ki ekipman olan ip. Açıklayıcı yazıyorum ki, adamların önerdikleri yılbaşı hediyelerini iyi anlayın. Bir insan bir insana neden ip alır ? Çok ihtiyacınız var ise, mutlu da olacaksanız sizi tebrik ederim. 45 dolarlık bu ipimizin özelliği ise Amerika boks takımının resmi ipi. Ergonomik bir yapısı olması, yılbaşı hediyesi olarak almayın listemizde yer almasına engel olamadı…

Manduka PRO Extra Long Yoga Mat… Açık açık marka ve model veriyorum arkadaşlar. Lütfen arkadaşlarınıza yoga matını yılbaşı hediyesi olarak almayın. Bundan önce ki yazım pilatesi öven bir yazıydı. Pilates yapın, sevgilinizle bile gidin, isterseniz tek gidin, evde kendiniz yapın falan filan ama pilates matı da hediye olarak alınmaz arkadaş. Hayır manduka pilates matının fiyatı da öyle 10-20 dolar filan değil. Tam tamına 136 dolara satılıyor. Ne özelliği var, matı yere seriyorsunuz pilatesi o mu yapıyor diye sorabilirsiniz. Açıklama kısmında yazan bilgi şöyle; diğer matlardan biraz daha geniş ve uzun. En büyük artısı ise ömür boyu garantili olmasıymış. Kardeşim bırakın ömür boyu garantili olmasın, o paraya ömür boyu yeni mat alır kullanırım. Yılbaşı hediyesi olarak almayın listemizde kafadan girdikleri için Manduka’yı tebrik ediyorum.

yılbaşı hediyesi olarak almayın Yılbaşı Hediyesi Olarak Almayın yilbasi hediyesi olarak almayin

Spor çorap… Eveeet adamlar bir makale yazalım demişler ve düşünmüşler iyi de bunu biraz daha detaylandırmak lazım. Eee ne yapacağız ? Sporculara özel hediye listesi yapalım demişler. Sonra da bir sporcu ne kullanır veya kullanabilir diye beyin fırtınası yapmışlar. Akıllarına gelen her şeyi yazmaya başlamışlar ki, beni en şaşırtan şeylerden biri bu spor çorap oldu. Kardeşim spor çorabı kime alsam, o çorabı azıma sokar. Yani hediyenin pahalısı ucuzu vb olmaz. Buna eyvallahta spor çorap nedir ya ? Hani verdikleri çorabın fiyatı 18 dolar. Gider 18 dolara bir magnet alsan bile daha anlamlı olur gibime geliyor. Bilemiyorum Altan belki de yanılıyorumdur. Benden tavsiye; spor çorap yılbaşı hediyesi olarak almayın. Almaya kafanıza koymuşsanız da, hediye almama seçeneğinizi değerlendirin. Valla bak, hem para da vermemiş olursunuz, siz bunu bir düşünün. 

Nemo Helio Portable Pressure Shower bakın bu ürün ilgimi çekti. Yılbaşı hediyesi olarak almayın fakat evinizde bulunabilir. Daha doğrusu arabanızın bagajında bulunması işinize yarayabilir ( yinede emin değilim ). Ayak pompasıyla çalışan bu kapsül sizin duş almanızı sağlıyor. Sevgili editör arkadaşlar bunu açık alanda spor yapanlar için önermişler. Bagajınızda bulunsun duş alırsınız diye. Ayağınız ile pompa yapmak kullanışlı gözükmese bile, ilginç bir alet olduğu kesin. Böyle abes şeyleri beğenen arkadaşınız var ise belki hediye etmeniz sorun olmayacaktır. Fiyatı ise 100 dolar. Yine de benim ” yılbaşı hediyesi olarak almayın ” listemde yerini alıyor.

Uluslararası edisyonları incelediğim zaman bazen şaşırıyorum. Hani bizim dergilerimizde, internet sitelerimizde gündeme getiremediğimiz şeyleri adamlar çatır çatır gündeme getiriyorlar. Gerekli veya gereksiz olması tartışılabilir ama hoşuma gidiyor. Sonra gezmeye devam edince, böyle saçma konularla da karşılaşınca da bir kez daha şaşırıyorum. Nasıl olurda, böyle saçma sapan bir içerik yaratabilirler diye. Bu makalemde yararlandığım dergi dünyaca ünlü olan bir derginin Amerika edisyonu. Amerikalılar yukarıda belirttiğim hediyelerden hoşlanıyorsa bir kez daha şaşırıyorum. Bana kalırsa bu hediyelerin hiç birini yılbaşı hediyesi olarak almayın. Onun yerine günlük hayatta, karşınızdakinin bir ihtiyacını karşılamak amacıyla alabilirsiniz. Şuana kadar yazdıklarım arasında bir spor çorap ihtiyaç listeme girer o da bir gerçek. Neyse efendim, yılbaşına daha var. Onun için yılbaşı hediyesi olarak almayın konusunu bir kez daha ele almak niyetindeyim. Zaman bulursam yılbaşı hediyesi olarak almayının tam zıttı olan, alını da yazabilirim. Neyse, şimdilik benden bu kadar, sağlıcakla kalın.

You May Also Like