Hi guys ! Yine ara ara yazılara devam ediyorum. Bir türlü şu blog olayını rutine oturtamadım gitti. Neyse mantığım zaten burayı günlük gibi kullanmaktı. Laga lugayı keserek, bugün sizlerle paylaşmak istediğim bir konuya giriş yapıyorum. Hani etrafınız da bir karşı cins vardır ve bu karşı cins ile çok iyi bir arkadaşlığınız sürüyordur. Sonra birden vahiy gelir ve; ulan acaba biz bunla sevgili olur muyuz diye düşüncelere kapılabilirsiniz. Bu durumu yaşamadıysanız da, böyle bir gerçek var arkadaşlar.

Sonuçta vakit almaktan keyif aldığınız, birbiriniz ile iyi anlaştığınız, her şeyinizi paylaşabildiğiniz bir yakın arkadaş olunca işler bazen değişebiliyor. Ben bu durumu yadırgamıyorum. Nedeni ise; sizi bilmem ama ben bir sevgililik statüsünde ilişkide; kafamın rahat etmesi, birbirimizi destekleyebileceğimiz, beraber güzel vakit geçirebileceğim ve huzurlu bir ilişki arıyorum. Eminim bir ilişkiden beklentileriniz bunlara benzerdir. Yakın arkadaşlarıyla sevgili olup çok güzel bunu yürütenler olduğu kadar, ilişkiyi yürütemeyen ve güzelim arkadaşlıklarından olanlarda mevcut. Bu da risklerden biri, hatta daha da önemlisi; siz acaba derken karşı tarafın sizinle öyle bir şey düşünmediğini öğrenmeniz. Ee tabi ortaya böyle bir durum çıktıktan sonra, o güzelim arkadaşlığınızda eskisi gibi olmuyor.

Her neyse, bugün sizlere vereceğim ve vermek istediğim tek bir tavsiye var. Eğer yeni bir ilişkiden çıkmışsanız ve etrafınızda yakın bir kız arkadaşınız var ise bu ilişkinize kesinlikle dikkat etmeniz. Bir ilişki bittiği zaman duygusal olarak kendinizi kırılmış, yıpranmış bulursunuz. İlk başlarda olmasada zaman geçtikçe, yakın arkadaşınız olan ilişkinizi farklı yorumlamaya başlama ihtimaliniz oldukça yüksek. Sonuçta, duygusal olarak sağlıklı bir durumda olmadığınız için, arkadaşınızdan göreceğiniz normal ilgi bile sizin için acaba sorusunu aklınıza getirebilir.

İşte burada kesinlikle saçmamalamanız gerekiyor. Yani ileride belki yakın arkadaşınız ile denemeyi düşünseniz bile, o düşünceyi uygulamaya kalkacağınız an kesinlikle bu an değil. Çünkü bu anlarda doğru düzgün düşünemiyorsunuz. Kişiden kişiye bu süreç değişse bile bir kaç ay böyle bir atılım için beklemenizi öneririm. Yok ben deneyeceğim diyorsanız da şans sizden yana olsun.

Oldu ki yakın arkadaşınız da bu ilişkiyi kabul etti, her şey dört dörtlük gidecek değil. Burada unutmamınız gereken şey; siz ne kadar o an hislerinizden emin olduğunuz böyle bir atılım yaptığınızı düşünseniz de, gerçekten kendinizi duygusal anlamda iyileştiğinizde bu girişiminizden pişman olabilirsiniz.

Etrafıma baktığım zaman; bu süreçte yakın arkadaşına açılanların pek mutlu sonuçlarla karşılaşmadığına tanık oldum. Fakat normal şartlar altında yakın arkadaşıyla bir ilişkiye başlayıp, çok güzel evlilikleri ve çocukları olan arkadaşlarım bile mevcut. Kendi adıma konuşmak gerekirse, başımdan hiç böyle bir olay geçmedi fakat etrafımda ki arkadaşlarıma baktığım zaman böyle bir şey ile karşılaşsam size yukarıda yazdığım gibi hareket edeceğimi söyleyebilirim.

You May Also Like