Herkese merhaba arkadaşlar ! Bugün sizlere 1 aydır iki farklı evde kullandığım wifi menzil genişletici deneyimimden bahsetmek istiyorum. Evlerin tekinde perde beton kullanılmasının etkisiyle de; salondan arka odalarda ki internet acayip kötüydü. Çoğunluklu kopma sorunu veya bilgisayarı kapatıp, sadece telefon internetiyle takılıyordum. Diğer evde de bu sefer arka oda da olan modem, salonda çok kötü çekiyordu. Görüntülü konuşmalarda filan; bulanık ve donarak konuşma beni baya bıktırmıştı. İlk başta iki ev içinde iki farklı marka ve model aldım. Teki TP Link TL WA850RE 300 Mbps modeli, diğeri ise Xiaomi Mi Wifi Pro aldım. İnternet kampanyalarıyla Xiaomi Mi Wifi Pro 100 TL civarına gelirken TP Link ürünü 150 TL civarına satın almış oldum.

Xiaomi Mi Wifi Pro‘dan çok ümitliydim çünkü internet yorumları gerçekten oldukça başarılıydı. Maalesef benim için koca bir hayal kırıklığı oldu. Perde beton evde sinyal gücümü iyileştirse de, bir türlü istenilen verimi veremedi. Diğer evde ise TP Link TL ürününü denedim. Özellikle görüntülü konuşmalarda yaşadığım sorunu ortadan kaldırdı. Tabi arada bir kısa süreli görüntü bozulması olsa da kendisine şükür ettirdi. Görüntülü görüşme gerçekleştirdiğim arkadaşlarda, görüntümün daha iyi olduğunu onayladılar. Ardından iki wifi menzil genişleticinin bulundukları evleri değiştirdim. Bu sefer Xiaomi Mi Wifi Pro oldukça başarılı bir performans gösterdi. Görüntülü görüşmede hiç bir donma, takılma vb. yaşatmadı. TP Link TL ürünü de perde beton olan evin arka odalarında rahat rahat bilgisayar kullanmamı sağladı.

İki ürün arasında fazla bir fiyat farkı da bulunmuyor. Eğer alacaksanız, kesinlikle internet indirimlerini kovalamanızı tavsiye ederim. Haa internet çekmediği için kafayı yemek istemiyorsanız, indirimlere göz atmasanız da olur. Bana kalırsa; TP Link TL wifi menzil genişletici her türlü ortamda size hizmet sunuyor. Belki 10 üzerinden 10 olmasa da sizi üzmüyor. Xiaomi Mi Wifi Pro ise iki ev kıyasında benim için sınıfta kaldı. İki evde ki farklı koşullarda büyük bir performans farklılığı söz konusu. Bu sebepten ben işimi garanti almayı tercih ederdim. Gidip 10 üzerinden bir gün 10 bir gün 4 birim performans almak varken, 10 üzerinden her seferinde 6-8 arası bir değer almayı tercih ederdim.

İki ürün için şunu kesinlikle söyleyebilirim; hangi wifi menzil genişletici alırsanız alın, şuan kullandığınız wifi performansından daha iyi alacaksınızdır. İki markanın da kurulumu oldukça basit. TP Link TL ürününü kuracaksanız; telefon üzerinden uygulama indirerek kurmayı tercih etmenizi öneririm. İnternet sayfasından da işlem gerçekleştirebiliyor olsanız da; telefon daha pratik ve daha kolay olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

You May Also Like