Hi guys ! Victoria’s Secret denildiği zaman aklınıza hemen meleklerin geldiğinden eminim. Şahsen benim için Victoria’s Secret eşittir melekler demek. En son meleklerden Adriana Lima‘nın emekli olduğuna tanıklık ettik. 37 yaşında ki güzel model, tam tamına 18 kez Victoria’s Secret podyumunda boy gösterdi. Şuana dek VS şovlarında, en uzun süre podyumda yer alan manken olarak listenin başında yer edinmiş durumda. Çoğumuz şovda yer alan tüm modelleri birer melek olarak adlandırıyor olabilir ama gerçek böyle değil. Tamam bende katılıyorum; hepsi birbirinden güzel, adeta birer melekler ama Victoria’s Secret’e göre durum böyle değil.

Ben bu bilgiyi öğrendiğimde aklıma direk; ” eee Victoria’s Secret modeliyle meleği arasında ne gibi bir fark var ”sorusu geldi. En büyük ve önemli farklardan biri kesinlikle, imzalanan kontratlar. Bir Victoria’s Secret meleği sadece podyumda yürümüyor ekstra sorumluluklar ve görevler veriliyor. Bu kontratları sadece maddi olarak düşünmeyin. Örneğin; model farklı bir şirketin kampanyasında boy göstermek istediğinde veya okula devam etmek istediğinde VS sözleşmeleri sebebiyle büyük engellerle karşılaşabiliyor. Bunların hepsi bir zamanlar melek olan ve bundan emekli olan modellerin yaşadıklarından sadece bir kaç ayrıntı. Bir bakıma filmlerde gördüğümüz ruhunuzu şeytana satmak gibi bir şey.

victoria's melekleri ve modelleri arasında fark Victoria's Melekleri Ve Modelleri Arasında Fark vs show
Adriana ve Alessandra Ambrosio’lu zamanlar

Victoria’s Secret melekleri yenilense de, eski melekler kadar yüksek kontratlar yapamadıkları birer gerçek. Markanın melek kavramı öyle bir boyuta ulaştı ki; buranın podyumunda yürümek size başka iş tekliflerininin kapısını açıyor. Bu sebepten de eskisi gibi çok yüksek kontratlar ortalarda dolanmıyor. ( yine de milyon dolarlar söz konusu ). Aslına bakarsanız bir melek Victoria’s Secret‘in sözcüsü konumuna geliyor, insanlar sizi markayla özdeşleştiriyorlar. Ve tabi ki podyumda ki kanat meselesi. Kendall Jenner ve Gigi Hadid 2016 yılında kanatlarla podyumda yerlerini aldılar. Gerçekte ise kendileri sadece birer modeldi. Pek sık görünmese de, modelin de kanat taktığına şahit olduk. Onun için bundan sonra kanat takmış her modeli bir Victoria’s secret meleği sanmamak gerek.

Geriye kalan meleklere bakıyorumda; Candice Swanepoel dışında beni pek heyecanlandıran biri yok. Belki Martha Hunt’a ekstra bir parantez açabilirim. Şuan kıdem meselesine bakacak olursakta; 11 kez ile Candice birinci sırada. İkinci sırada ise Behati Prinsloo mevcut. Adriana’lı Alessandra’lı, Heidi’li, Cadice’li, Doutzen’li muhteşem kadrolardan nerelere geldik arkadaş. Ve tabi Gisele Bündchen‘e anmadan olmaz. Güzellik olarak belki ondan daha güzel melekler vardı ama ben onun gibi yürüyenini hiç görmedim. Özlüyoruz Gisele reis… Kendisinin çıkardığı kitaptan; meleklikten ayrılma süreci biraz sıra dışı olduğunu anlıyoruz. Beş yıllık bir sürenin ardından, iç çamaşırıyla ortalıkta gezmenin can sıkıcı ve tuhaf olduğunu anlamış. Fakat nihai kararı bir türlü verememiş. Son olarak bir kağıda evet ve hayır yazmış, ardından iki kağıdı da fincanların içine koyup karıştırmış. Seçtiği fincan da ise hayır yazıyormuş. Soru ise; buna devam edip etmek istemediğiymiş. Maalesef Gisele Bündchen’ı aramızdan bir ” hayır ” yazan kağıt ayırdı. Keşke evet gelseydi de, seni daha fazla Victoria’s Secret podyumlarında görebilseydik…

 

PS: Oldum olası Miranda Kerr’i sevemedim…

You May Also Like