Hi guys !

Aramızda sabahın 06:00’sında uyanıp, uykusunu alan kendiliğinden uyanan, alarma ihtiyacı duymayan biri varsa lütfen siteyi terk etsin. Site mite kasmıyor ama beni geriyor bu kişiler. Yaa ne kadar uyusam bir türlü uykusunu alamayan biriyimdir. Arada sırada uykumu düzene sokar erken uyur ( 24:00 ) erken kalkarım ( saat veremiyorum ). Misal adını vermek istemediğim bir adi arkadaşım var, kendisiyle rakı masasına otursanız bile saatler 07:00’i gösterdiğinde uyanır. Hayır kardeşim sabaha kadar oturmuşuz, içmişiz senin sızıp öğlene kadar uyuman lazım ama yoook illa uyanacak paşam. Sonra ertesi günde ” yaa ben kaçta uyursam uyuyayım sabah 07:00’de uyanıyorum ” diye caka satıyor. Neyse efendim, uykusunu almayan bireylerin daha agresif bir yapıya büründüğünü biliyoruz. Yani bilmiyorsanız da yuh size sayın okurlar. Misal ben uykumu almadıysam sabah işte 1 saat filan yanıma yaklaşılmasını pek tavsiye etmiyorum. Bilim adamları da bu uyku olayını ilişkiler üzerinde deneyelim demişler.

Florida Üniversitesinde bu konu hakkında bir araştırma yapıyorlar. Adamların kafa rahat tabi, surf yap, böyle abidik gubidik şeyleri araştır ( şaka yapıyorum, bilimin destekleyicisiyiz :p ). Günde 7.5 saat civarında uyuyan çiftler birbirlerine daha anlayışla yaklaştıkları ve daha mutlu olduklarını tespit etmişler. Olayın ilginç tarafı ise evli erkek deneklerde bitiyor. Uykusunu alan erkekler, eşleri negatif bir tutum sergileseler bile anlayışlı ve alttan almaya meyilli oldukları ortaya çıkmış. Yani erkek ne kadar uyursa o kadar anlayışlı oluyor diyebilir miyiz ? Bence diyebiliriz. Hiç değilse direk odun olmuyorda kerestevari bir şeyler oluyor.

Onun için bol bol uyuyun. Partnerinizle aynı evde değilseniz, sabahlara kadar mesajlaşmayı bırakın ve yatağın yolunu tutun. Gün içerisinde daha pozitif olacaksınız ve sevgilinize tahammül seviyenizde artacak.

You May Also Like