Hi Guys ! Ekşisözlükte takılan biriyseniz, Torku Şişe Bira 30 cl başlığı ile illa ki karşılaşmışsınızdır. Yalan yok, bu konuyla ilk karşılaştığım zaman; hadi canım tepkisini vermiştim. Tabi sonra başlığa girince trol olduğunu anlamam fazla süre almamıştı. Konya – TorkuBira üretimini, maalesef insan zihninde hemen canlandıramıyor. Konuyu başlatan arkadaşlar ve hala devam ettiren kullanıcıları da tebrik etmek istiyorum.

Torku Şişe Bira 30 cl‘i gerçek sanıp bunu konuşanlara tanık olunca, bir iki kelime saçmalamak istedim. Şirkette öğle yemeğinden sonra sigara alanında arkadaşla duruyorduk. Yanımızda da iki erkek vardı, bunların muhabbetine kulak misafiri oldum. Teki ciddi ciddi, Torku Şişe Bira 30 cl’lik çıkarmış, yorumlar harika filan diyordu. Diğeri de, duyduğunu ve tekele sorduğunu ama bulamadığını söyledi. Hatta market sahibi; öyle bir şeyin olmadığını söylemişte, bu arkadaş internette konuşuluyor filan demiş.

Bir çok trol girişimi oldu, gerçekleşti ama bu kadar uzun sürenini ben hatırlamıyorum. Bu muhabbete tanık olunca, hemen ekşisözlük’ün yolunu tuttum. Dedim; kesin birileri tekrar konuyu canlandırmıştır. Ve gerçekten insanlar, hala trollüğe devam ettiklerini gördüm. Bir kaç entry okuduktan sonra; kullanıcılardan birinin müşteri hizmetlerini filan aradığını okudum. Ve insanları kandırmayın filan diyorlardı.

Mantıklı düşününce, Torku yönetiminin bu talebi geri çevirmemesi lazım. Aylardır Torku Şişe Bira 30 cl geyiği dönüyor. Hani reklamı ürün çıkmadan önce yapılmış ve insanların aklında yer edinmiş. Bunu deneme olarak piyasaya sürseler, başarılı olabileceklerini düşünüyorum. Marketlere ve bu durumun troll olduğunu söyleyenlere inanmayan arkadaşlar için, Torku’nun kendi sitesinin adresini paylaşıyorum. Gördüğünüz gibi Torku Şişe Bira 30 cl diye bir ürünleri mevcut değil. Sadece; limonata, şalgam, şerbet, meyve suları var.

PS: Torku’nun fıstıklı çikolatasını hiç denememiştim, dün arkadaşım ikram etti; fena değilmiş. Şaka maka adamların fena ürünleri de yok he. Şu Torku Şişe Bira 30 cl‘i çıkarsa da, gönüllerimizi feth etse. Efes’in tombul şişesi gibi, klasikleşecek bir tasarımla harika olurdu efendim. Bence Torku bunu düşünmeli 🙂 Sonuçta bu topraklarda üretilmiş, katma değer sağlamış, milli bir içkimiz olucak. Yap bir güzellik Torku 🙂

SONUÇ;

Torku Şişe Bira 30 cl diye bir ürün yok arkadaşlar, üzgünüz…

You May Also Like