Şimdi eğri oturup düz konuşmak gerekirse, topuklu ayakkabı giyen kadın her zaman daha fazla dikkat çeker. Bunu erkekler kadar kadınlarda oldukça iyi biliyor. ( güzellik, gülüş vb. gibi etkiler standart sayılmıştır ). Fransa’da yapılan bir araştırmada bunu doğrular nitelikte sonuçlar vermiş. Benim dikkatimi çeken ise topuklu ayakkabıya olan zaafiyet değilde, bunun yardımseverliğe bile etki etmesi oldu. Araştırmacılar bir grup kadına topuklu ayakkabı giydirmiş diğer gruba ise babet giydirmiş ve sokağa salmışlar. Topuklu ayakkabı giyenlere adres konusunda yardım eden erkeğin yüzdesi 83’leri bulurken, babet giyenlere yardım oranı 47’de kalmış.

İki grup aynı erkeklere mi bu soruyu sordular ? bu konuda bir açıklama yapılmamış. Bana kalırsa araştırmada yer verilmesi gereken en önemli bilgilerden biri bu. Çünkü aynı insanlar, babet giyenlere yardım etmemişse durum cidden vahim. Gerçi aynı erkeklere sorulmamış olsa bile yüzde 36’lık fark hiçte az değil.

Bu araştırmayla bir kez daha erkeklerin oldukça basit yaratıklar olduğunu anlıyoruz. Bir topuklu ayakkabıya tav oluyoruz. Haa bu yazdıklarım sakına, insanlara yardım etmeyin gibi bir anlam çıkarmayın. Ben ki, bilmediğim yerde bile adres tarif etmiş adamım. Maalesef adresi soranları doğru adresten çıkardım ama olsun, hiç değilse niyetim iyiydi. Ben böyle bir araştırmanın içerisinde yer alsam ve illa bir tarafa yardım etmemem gerektiği söylense o taraf kesinlikle, topuklu giyen ama yürüyemeyenler olurdu. Maalesef böyle bir gerçek var.

Neyse beyler insan olarak topukluymuş babetmiş ayrımı yapmadan millete yardım edelim.

You May Also Like