2009 yılında Japonya’da yayınlanmaya başlayan Attack on Titan bizde ki adıyla Titana Saldırı. Animesinin 2. sezonu yıllardır beklenen bir manga serisi. 2017 yılında animenin ikinci sezonu yayınlanacağı duyuruldu. Gerekli Şeyler Türkiye’de ilk bastığı zaman gidip almıştım ve ilk cildi okumuştum. Normal alışık olduğumuz mangalara göre, baya bir vurdulu kırdılı bir mangaydı. Gayet kollar bacaklar ayrılıyor, ikiye ayrılan insanları görüyordunuz.

Konusunu bilmeyeninizin olmayacağını pek sanmıyorum ama kısa bir özet geçeyim. Dev titanların var olduğu dünyada insan oğlu sadece bir yeme dönüşmüştür. Titanlar tarafından avlanan insanlar yüksek 3 sıra duvar yapıp, bu duvarların arkasında yaşamaya başlamışlardır. Ve tabi ki kahramanlarımız mevcuttur. Bir gün dev bir titan 3. duvarı yıkar ve titanlar yıllar sonra insanları tekrar yemeye başlar. Daha fazla detaya girmiyorum spoiller vermemek için.

İlk cildi alır almaz bitirmiş ardından ikinci cildi okumuştum. Ondan sonra maalesef bu manga benim hoşuma gitmemişti ve uzun süre bir ara vermiştim. İngiltere’de her girdiğim comics dükkanında baş köşede görünce ” tekrar bir şans versem mi ? ” diye kendime sorar olmuştum. Türkiye’de ki baskı hızına bakılınca da, ülkemizde de baya tuttuğunu anlamak zor olmuyordu.

Eeee uzun bir süre geçmişti, belki artık beğenirim umduyla ilk iki cildi tekrar okudum ve 3 ile 4. ciltlerin siparişini verdim. Elime geçer geçmezde okudum. Fakat yok arkadaş bir türlü bu seriye alışamadım gitti. Serinin ilk cildi zaten çok hızlı geçti. Burada ki hızdan kastım aldı götürdü beni anlamında değil. Bildiğiniz ” ne oluyor lan ” diyene kadar bitti. 4. ciltte şunu diyebilirim, karakterler oturuyor bazıları karışsa bile, konu oturuyor yani şimdilik fakat yine de beni kesen bir seri olmadı. Sanırım ben daha Eren adlı baş karaktere ısınamadım. Yorumlara baktığım zaman millet baya övüp duruyor. Sırf bu mangayı yarım bırakmamak için, kitaplığımda 4. cilt kalmaması için biraz daha devam edeceğim. Ama şuana dek not verecek olursam 10 üzerinden 4 olur.

Ben bu kadar düşük not vermeme rağmen Gerekli Şeyler hız kesmeden, yan seri olan; Titana Saldırı: Çöküşten Önce‘yi piyasaya sundu bile.

You May Also Like