Şimdi sizinle bir kaç sene öncesine gidiyoruz; hani herkesin altında Adidas ve GAP eşofman olduğu, ayaklarda Timberland botlarla cirit attığı dönemlere. Siz bu kılığa girmediyseniz cidden çok büyük şey kaçırmışsınız. Hayatımın en zevkli günleriydi diyebilirim. Nedeni de çok basitti; eşofman modaydı ve rahattı. Sabah ne giysem, ay pantolon sıkıyor vb gibi derdiniz olmuyordu. Haa tabi buna birde bere ele sigara ve araba anahtarı ekleyince; farklı şeylerde deniliyordu ama neyse. Ben o aşamada olmadığım için istediğinizi söyleyebilirsiniz, nede olsa üstümü alınmayacağım. Neyse efendim maziyi neden hatırlattım ? Şimdi efendim Timberland bir başka ikonik markayla iş birliği yaptı. Kendisini outdoor ürünleriyle tanıdığımız The North Face ile klasik botlarına farklı bir dokunuşta bulundu.

Ayakkabının alt kısmı bildiğiniz Timberland’ken üst boğaz kısmında The North Face’in klasikleşmiş mont materyalini görüyorsunuz. Renk olarak sarı siyah karışımı gösteriliyor bu da girişte atıfta bulunduğum senelere tam uyuyor. Hatta buna CAT’in klasikleşmiş sarı botlarının moda olduğu dönemi bile katabiliriz. Gerçi son 2 senedir o modellerde tekrar gündeme geldi ama olsun.

Her neyse efendim bu modeli Türkiye’de görecek miyiz ? Açıkcası hiç sanmıyorum. Her ne kadar The North Face‘ ve Timberland’ın kendi mağazaları olsa da getireceklerini sanmıyorum. Belki bir çılgınlık yaparda Deriden getirir diyeceğim ama, hayaller hayaller.

Ayakkabının vatanına Amerika’a gidecek olursanız bu iki ikonik markanın bu ürününe bir şans vermenizi şahsen şiddetle öneririm. Haa bir Timberland kullanıcısı olarak; evet botu taş gibi fakat hiçte sıcak tutmuyor. Onun için kalın çoraplarınızı da hazırlamayı unutmayın efendim.

You May Also Like