Hi Guys ! Blogumu daha önceleri takip etmişseniz, karşınıza klasik Timberland bot aşığı olduğumu anlamışsınızdır. Gösterişten uzak, taş gibi bir bottur. Her ne kadar Timberland botu sevsemde sezonda alınmayacak bir ürün olduğunu da itiraf etmem gerekiyor. Yılbaşından önce mağazalarını gezerken 900 lira civarında bir etiket görmüştüm. Şuan aynı botu indirimde 600 civarına alabiliyorsunuz, belki biraz daha kovalarsanız daha düşük fiyata alabilirsiniz. Bir Timberland bot sever olarak, bu sezon ki gore-tex ayakkabımı da Timberland’dan seçtim. Açıkcası Timberland’ın daha önce gore-tex outdoor modellerinden birini denememiştim. Gore-tex’in ne olduğunu bilmeyenleri daha önce ele aldığım konudan bilgilenebilirler. ( hep bunu demek istemişimdir )

Tercihimi ise, Timberland Mt. Major‘dan yana kullandım. Yanlarında ki maviliklerin bu tercihi yapmamda büyük bir etkisi olduğunu söyleyebilirim. Neyse efendim, bugün kar yağar yağmazda bir bakalım Timberland gore-tex teknolojisi başarılı mı değil mi, deneyeyim dedim. Aslına bakarsanız Gore-Tex’in Timberland ile bire bir bağlantısı yok ama olsun. Öncelikle ayakkabının kalıbı ufak yani internetten sipariş edecekseniz 1 beden büyük beden sipariş etmenizi öneriyorum. Timberland’in klasik botlarının kalıpları büyüktür fakat outdoor botları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Timberland gore-tex botu normal bayıldığım klasik botundan da daha konforlu olduğunu itiraf ediyorum. Bir kere ayağınız gerçekten sıcak tutuyor, karda yürümeme rağmen su mu geçirmedi ki geçirmemesi gerekiyor. Fiyat olarak 800 liradan 600’e düşmüş bir model satın aldım. Aklıma ilk gelen gore-tex teknolojisi kullanan firmalara kıyasla aslına bakarsanız normal bir fiyat ödedim. Ülkemizde son yıllarda popüler olan The North Face bir tık daha pahalı. Hatta Timberland’ın gore-tex modelini alamdan önce bir The North Face’e de uğrayayım dedim. Bir modelini alıp almama konusunda gel gitteydim ki sadece su geçirmezlik özelliği olduğunu öğrendim. Hani ilk başlarda olsa, görüntüye aldanıp sazan gibi atlardım ki ayakkabının indirimli fiyatı 950 lira mı neydi.

Bu sene yolda yürürken Camper botum parçalandığı için ( bildiğiniz yolda yürürken param parça oldu ), en yakın ayakkabı alabileceğim yere kendimi zor attım. Aksi takdirde taş devrinde ki gibi Bağdat caddesinin ortasında yalın ayak yürüyor olacaktım. Neyse Bağdat Cadde’sinde ki Boyner’e girdim ve bir tane CAT alıp çıktım. Şu klasik CAT’lerden aklınıza gelmesin. Gayet casual bir tarz olduğunu söyleyebilirim. Botu aldığıma pişman mıyım ? Hayır. Waterproof teknolojisine sahip fakat, ekstra bir sıcaklık sağlamıyor. Şuana dek su da almadı gerçi kaç kere giydim orası da tartışılır.

Neyse efendim konuyu fazla uzatmaya gerekte yok. Aklınıza Gore-tex bir ayakkabı alma düşüncesi geliyorsa Timberland’a da bir şans verin derim. Direk balıklama The North Face veya Columbia’ya atlamayın. Misal benim aklıma ilk gelenler Mammut, salomon filan. Bu markalara da bakın ve size sundukları teknolojiyi inceleyin. Sonra ayaklarınız donarak hasta filan olursunuz, gerek yok.

You May Also Like