Yurt dışına çıkarken duyacağınız bir diğer cümle de ” taharet musluğu yok oğlum oralarda ”. Evet, sevgili arkadaşlar cidden yok. Yıl olmuş 2016 buralara taharet musluğu uğramamış. Şuana dek gittiğim iki cafenin wcsinde gördüm o kadar. Kendi kaldığım yurtta da bu musluktan yok. Okulda da taharet musluğuna sahip değiliz. Hayır arkadaş, şu musluğu yaptırmak çok mu pahalı bir şey anlamadım gitti ?

Peki taharet musluğu yok biz ne yapacağız ? Size kendi çözümümü söyleyeceğim. Gerçi bunu tek düşünen zeki ben değilimdir ama olsun. Sizlere,” İngiltere’ye giderken götürülmesi gerekenler” adlı konumda bir spoiler vermiştim. Evet sevgili arkadaşlar yanınızda çanta taşımanın bir güzel yanı da bu. Islak mendil alıp bunu çantanızda taşıyabilirsiniz. Eee bunu düşünememekte ne var diyebilirsiniz. Haklısınız da bunu düşünmek öyle aman Allah’ım bir şey değil.

Esas sıkıntı ise burada bizim ülkemizde satılan ufak boyutlarda ıslak mendillerden yok. Yani ben karşılaşmadım o kadar market gezdim yok arkadaş. Bildiğiniz bebeklerin poposunu silmek için kullandığımız ıslak mendillerden var. Yani büyük boy. Onu da maalesef cebinize atıp taşıyamıyorsunuz. Elinizde de her daim taşıyamayacağınıza göre.

Yok ben çanta da taşımam mendilde diyorsanız yapacağınız tek şey, tuvalet kağıdıyla poponuzu silmek. Tercih sizin, ben size bir alternatif sunuyorum.

Bir de sevgili okurlar, bu yabancılar nasıl popolarını temiz tutuyor taharet musluksuz, öğrenir veyahut biliyorsanız lütfen benimle paylaşın. Cidden bu konuyu merak ediyorum. Hatta uzun yıllardır yurtdışında yaşayan arkadaşıma da geçen gün bunu sordum. Bildiğiniz boktan bir konu üzerine konuştuk. Adam valla ben yıllar önce bıraktım bunu düşünmeyi dedi.

Sonuç;

  • Islak mendille taharet musluğu sorununu ortadan kaldırabilirsiniz
  • Biraz pahalıya gelecektir ama olsun. Poponuz temiz olsun
  • Çanta taşıyın, taşıtın
  • Alternatif yöntem bilen yeşillendirsin
  • Islak mendil taşımaya karar verirseniz, Tesco’nun büyük marketlerinde kutuyla satılıyor. Onları tercih edin daha ucuza geliyor

You May Also Like