Herkese merhaba ! Uzun süredir kullandığım ve artık değiştirmeye karar verdiğim Steelseries Rival 3 wifi modelinden biraz bahsetmek istiyorum. Bu mouse’un birde kablolu modeli mevcut. Ben kablolu model tercih etmek istememiştim ve wifi modelini satın aldım. RGB ışık hastası iseniz; satın almanız gereken modeli kablolu modeli olduğunu en baştan dile getireyim. Sonradan hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Nereden baksanız ürünü 2.5 yıl civarı kullandım ve şimdide Rival 650 wifi modeline geçiş yaptım. En başından satın alırken aklımda Steelseries seti dizmek vardı ve o dönem biraz da işimi görsün diye aldığım Rival 3‘ün bu kadar uzun süre kullanacağımı tahmin bile etmiyordum. Her seferinde acelem yok diyerek başka şeyler aldım, en sonunda yeter bu kadar dedim. Her neyse ben aldığımda Steelseries Rival 3‘ün fiyatı 450 TL bandındaydı. Bu yazıyı yazarken hepsiburada’dan bir bakayım dedim ve 445 TL’e satın alınabildiğini gördüm. Görüyorsunuz milletin aldığı ürünlerin değeri artarken benimki düşüyor. Onun için yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Mouse ilk geldiği zaman arka kısmı oldukça büyük gelmişti. Hani alıştığım bir tutuş tarzı yoktu ki bence aradan 2.5 sene geçse bile arada ele oturma hususunda tatmin ettiğini söyleyemem. Şuan kullandığım Rival 650 wifi’da büyük olmasına rağmen parmaklarla daha iyi kavrandığını söyleyebilirim. Bunda ki sıkıntı ise üst ve yan kaplamalar ileride soyulur mu soyulmaz mı kuşkusu. Çünkü internette bazı kullanıcılar yan alanların kalktığını vb. yazmış ve görsel atmışlar. Neyse göreceğiz bakalım gelelim biz Rival 3 wifi‘e. Mouse’uma komut atayabileceğiniz oldukça fazla bir tuş mevcut değil. Zaten bu fiyat ve giriş seviyesi gibi düşecek olursak bu konuda pek bir eleştiri yapamayacağım.

İki adet AAA pil ile çalışan mouse’un en büyük sıkıntısı bence buydu. Çünkü ayda bir kez kesin bazen iki kez pil değiştiriyordum. Zaten mouse’u değiştirme sebeplerimden bir neden de buydu. Bir diğer sebep ise; scroll alanının biraz sorun çıkarmaya başlamasıydı. Eğer devamlı oyun oynayan veya scroll’u çok fazla kullanan ( burada kullanmaktan kastım basıp işaretleme ); Steelseries Rival 3 oldukça kullanışlı bir mouse. Ofis işleri için de kullanmanızı haliyle önermem çünkü biraz hantal kalıyor diyebilirim. Fakat arada oyun oynayan ve ev içerisinde kullanacaksanız fiyat performans olarak sizi idare edecek türden bir mouse. Aylık ekonomiye vurduğunuzda ise pil masrafı biraz canınızı sıkabilir.

Eğer Rival 3‘ü kullanmaya devam edecek olsaydım, şarjlı pil seçeneğine geçmeyi düşünüyordum. Onda da bir fiyatlara göz attığımda; şarjlı pil masrafı artı şarj bataryası almak neredeyse şuan satın aldığım Rival 650 wifi‘in yarısına eş değerdi. Bende kararımı yeni mouse almaktan yana kullandım.

You May Also Like