Hi Guys ! Benden önce bir sürü kişi, spor salonu tiplerini yazmıştır. Çünkü yazılmayacak gibi değil, farklı farklı kişilerle ortak bir yerde buluşuyorsun. Ee alışık olduğun tiplerde var, olmadıklarında. Yıllardır spor salonuna gittiğim için spor salonu tiplerine aşinayım. Haa yıllardır gidiyorum ediyorum ama dönem dönem fit olsamda, genelde amaaan modunda takılıyorum. Neyse bu aralar fena gitmiyorum en son ölçümde de %4’lük bir yağ oranı düşüşüm var. Off yine konuyu dağıttım, özüne dönelim olayın.

Şimdi arkadaşlar, spor salonu tiplerinde beni en çok şaşırtanı sizlerle paylaşmak istiyorum. Yani bir önceki paragrafta, yıllardır gittiğimi söyledim ama ben böyle bir tip görmedim. Ne hareketleri yanlış yapması nede başka bir şey bodoslama giyiminden gireceğim bu arkadaşın. Geçtiğimiz hafta olması lazım, gayet yorgun bir şekilde spor salonuna girmişim. Malum iş bazı günler ekstra yoruyor, yine öyle bir gündü. Salona girdim ve antrenman programımı gözden geçirirken bir tip gördüm. Hani ilk başta algılayamadım da, sonuçta yorgunum filan diye bir sarsakladım. Sonra kendime geldim ve adamın gerçek olduğunu anladım. Bildiğiniz adam gömlek ile spor yapıyordu. Hayatım boyunca spor salonu tipleri arasında benim best of’um bu arkadaştır. Gömlek diyince de aklınıza klasik gömlek filan gelmesin. Hani oduncu diye tabir edilen gömleğin, kollarını yırtmış ( modelinin öyle olduğunu sanmıyorum ) ve spora gelmiş. Durumu bir iki arkadaşıma anlattığımda, beni en çok güldüren yorum; sporu ciddiye alıyor oldu.

Ya tamam günümüzde spor salonlarında da bir tarz olayı aldı başını gidiyor. Uyumlu kıyafetler, son moda spor giyim ürünleri, ayakkabılar vb vb. Ama abi neden gömlek ya ? Valla ben çok garipsedim. Ter atma özelliği vb. de yok, yani bana kalırsa hiç rahat değil.

Spor salonu tiplerinden bahsederken bir tane de nefret ettiklerimden örnek vereyim. Şapka takan arkadaşlar var. WTF ? Oldu olacak güneş gözlüğüyle gel kardeşim. Kimsenin giyimine vb. karışmak gibi olmasında, şapka bana çok mantıksız geliyor. Yani bende spora giderken kombinlediğim kıyafetlere dikkat ediyorumda, sonuçta bunlar spor ile alakalı. Biz açık alanda golf oynamıyoruz ki. Öyle bir şey olsa, görüşümüz için deriz yok efendim başımıza güneş geçmemesi için önlem aldık deriz de; kapalı spor salonunda şapkayla takılmakta ayrı bir olay.

Eminim sizlerinde karşınıza spor salonunda tuhaf tipler çıkıyordur. Valla ben bu ikisini çok yadırgıyorum. Bir farklı versiyonları da bel çantasıyla spor yapanları var ama onlar için hala karar veremedim. İnsan bir merak ediyor; acaba bel çantalarının içerisinde ne var ?

Son olarakta kıyafet falan olarak değilde, gittiğiniz spor salonunda dolap kilitleri size aitse ve bunları kilitlemeyenlere de sinir oluyorum. Misal Ataşehir’de gittiğim salonda, kafanıza göre rakamları belirliyorsunuz ve dolap kilitleniyor. Fakat bir diğer MacFit’e üyeliğim bulunuyor. Bunda ise asma kilit almanız gerekiyor. Ya arkadaş ne zaman gitsem, kilitsiz ama içerisinde bir sürü eşya olan dolapla karşılaşıyorum. Prime time’da gitmişseniz, dolap arayıp duruyorsunuz. Eskiden Şahane Pazar’da bir oyun vardı. İki kişi bir platformun üstüne çıkardı ve sırasıyla, platformda ki kutulara basarlardı. Bazılarının içerisi boya doluydu bazılarınki ise boş. Yani boş olanı bulmaya çalışıyorlardı, aksi takdirde boyalı kutuya düşüyorlardı. Bende MacFit’e ne zaman gitsem bu oyunu oynuyormuş gibi hissediyorum. Ya arkadaşım o kadar para veriyorsunuz, bir 10 lira mı kilide veremiyorsunuz ? Hayır benim uğraşmamı bir kenara bırakalım, gerçekten dolaptan eşyası çalınan kaç kişiyle karşılaştım. İşletme soyunma odasına kamera da koyamadığı için, bulamıyorlar. Eee adamlar zaten sana kilit almanı söylüyor yada otomatta satın alıyorlar. Sizlerde böyle tiplerdenseniz, lütfen birer kilit alın arkadaşlar. Hem benim gibiler tarafından kötü anılmazsınız hemde malınıza zarar gelmez, benden söylemesi.

Hadi çaaav…

You May Also Like