Herkese tekrardan merhaba. Bugün sizler sperm sayısını arttırmak için yapmanız gereken bir konudan bahsedeceğim. Merak etmeyin Marsı tekrardan keşfetmiyoruz. Herkesin bildiği, bazılarımızın yaptığı ve yorucu bir aktiviteyi ele alacağım. Neden spor yapmalıyız ? sorusunun cevaplarından birini ele alıyoruz. Sperm sayınız düşükse ve sperm sayısını arttırmak istiyorsanız, yapmanız gerekenlerden biri de spor yapmak sevgili okuyucular.

Amerika ve İspanya’da yapılan araştırmalara göre, erkeklerin sperm kalitesi ve sayısı yıllardır düzenli bir düşüş gösteriyor. 11.000 erkeğin üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, sperm sayısı ve kalitesi en yüksek erkekler; spor yapan ve sağlıklı beslenenlerin olduğu sonucuna varılmış. Açıkcası bu sonuç beni şaşırtmasa da, sizler ile paylaşmak istedim. Sağlıklı beslenmeyi de şöyle açmakta yarar var. Etrafımızda çoğu kişi sağlıklı beslenmekten bahsediyor, bu durum almış başını gitmiş. Sağlıklı beslenme dediğiniz şey, istediğiniz her şeyi yememek değildir arkadaşlar. Eğer düzenli bir beslenme programınız var ise, daha doğrusu genelde sağlıklı şeyler yiyorsanız. Yediğiniz besinlere dikkat ediyorsanız ve fiziksel aktivitelerde bulunuyorsanız istediğiniz her türlü kaçamağı yapabilirsiniz. Onu yeme, bunu yeme diye hayatınızı zehir etmenizin alemi yok. Önemli olan, aldığınız fazla kalorileri ertesi gün veya o hafta tolere edebilmeniz. Yoksa bu hayat yaşanmaz 🙂

Sperm sayısını arttırmanın bir diğer yoluda, yağlı balıkları tüketmek. Journal of Nutrition dergisi derki; yağlı balık tüketen erkeklerin sperm sayısında %65 civarında bir artış olduğu tespit edilmiş.

Sperm sayınızı arttırmak için spor salonların yollarını tutabilir veya farklı bir spor dalı seçebilirsiniz. Sadece spor salonlarında saatlerinizi geçireceksiniz diye bir kural yok. Burada ki spor salonlarından kastımda gym’ler oluyor.

Spor yapmak, sağlık ve sperm sayınızı arttırmanın yanında, kadınların sizi tercih etmesinde de etken bir yol olacaktır. Öff Neil sen neler saçmalıyorsun, yıl olmuş 2019, böyle bir şey mi kaldı. Lütfen sığlaşma filan diyebilirsiniz. Haklısınız dış görünüş sizlere mantıksız gelebilir ama yapılan araştırmalar bunların tam tersini söylüyor, sevgili bayanlar. Hatta daha da ileri gidelim ve araştırmalar uzun boylu erkeklerin tercih edildiğini de söylüyor. Bu araştırma sonucunda %100 böyle oldu demiyoruz. Yine daha sempatik, zayıf görünen erkekleri seçen kadınlarda olmuş fakat çoğunluk bu iki özelliğe dikkat etmiş. Eee buna yaratılış mı diyelim, yüzyılların alışkanlığı mı siz karar verin.

Biraz fizik yaparak, boyunuz da varsa ( ki bu olmasada bari fizik yapın ), kelseniz de seçilme oranınız bir o kadar yüksek sayın beyler. Pennsylvania Üniversitesinde yapılan araştırmaya göre, kellerin kendine daha fazla güvendiği, biraz daha fazla egoları olduğunu ortaya koymuş. Kendine güvenen erkekte, bulunduğu ortamlarda fark yaratacağı için kadınlar tarafından daha fazla seçiliyormuş.

Hani bu konuyu nereden tutsanız elinizde kalıyor, sevgili okurlar. Neyse biz sperm sayısını arttırmak başlığıyla yola çıkmıştık yine bu konuyla yazımıza son verelim.

Yağlı balıkları yemeyi ihmal etmiyoruz. Ardından bize hitap eden sporlara yöneliyoruz, illa gym’ler olmak zorunda değil. Bunların yanı sıra, dar boxer ve pantolonlardan uzak duruyoruz. Hadi pantolonlar neyse ama boxer seçiminde gerçekten dar modellerden uzak durmalısınız. Bu durum; sperm kalitenizi ve sayınızı düşüren bir başka önemli etken olarak karşımıza çıkıyor.

You May Also Like