Ya kış ayları gelince şu bot olayına bayılıyorum, fakat giymesi ve çıkarma olayından da nefret ediyorum. Mesela normal ayakkabılarda da, kışlık ayakkabılara karşı bir zaafım var. Mesela bahar aylarında bile sonbahara yönelik boğazlı, bilek hizasında ayakkabılar alabiliyorum. Yada kışlık normal bir ayakkabı almaya mağazaya giriyorum hooop elimde çizmeyle çıkıyorum. Bundan önce bot konusunda Timberland ile The North Face‘e atıfta bulunmuştum. İş birlikleri sonucunda ortaya çıkardıkları o güzel ayakkabıyı Türkiye’de de satmalarını istemiştik. Şahsen şuan bir model daha istiyorum.

Aslında model demekte ne kadar doğru olur orası tartışılır. Çünkü Timberland klasik modelini pek bozmamaya çalışıyor. Bu seferde Black Ice ve Frost Bite adı altında 2 yeni versiyonunu piyasaya sürdü. 21 Kasım’da mağazalarda yerini alan bu iki klasik kalıba yapılan yeni dokunuşlardan, simsiyah olanı çok hoşuma gitti.

Siyah Beyaza Karşı timberland
Beyazın al benisi

Beyaz ayakkabıyı sevsemde, temiz tutma konusunda hiçte başarılı değilim. Eminim ki bunun beyaz modelini alsam, 2 güne simsiyah ederim. Bu sefer Deriden yada Timberland’ın Türkiye’de ki mağazalarından beklemeden yurtdışında ki resmi sitesinden siparişi geçmenizi önerebilirim. Fakat %99 gümrükte sorun çıkacak ve vergi vermek zorunda kalacaksınız. Ayakkabının Amerika’da satış fiyatı 220 dolar olarak belirlenmiş.

Timberland’ı klasik modeline sahip çıkması konusunda tebrik ediyorum. Bazı markalar yıllar geçse de aynı modeli ufak revizeler getirerek sahip çıkması çok hoşuma gidiyor. Tabi karşı görüş olarak; adamlar yıllardır bir modelden dünyanın parasını kazandı mantığına da bir şey diyemiyorum ama olsun.

Timberland fanları, bu sene yeni bir model almak istiyorsanız, bu yeni koleksiyona bir göz atmanızı tavsiye ederim.

You May Also Like