Sevgili arkadaşlar, imkanınız varsa kesinlikle yurtdışına çıkın. Bu ister dil için olsun ister gezmek için. ”Abi burası ap ayrı bir dünya ” kafasında değilim. Böyle bir şey yok, belli süre sonra aynı yer sıkabiliyor bile ama gerçekten farklı bir kültür görmek güzel bir şey. Tabi alışık olmadığınız ve komik olaylar da yaşıyorsunuz. Bu akşam yada dün gece mi desem daha doğru olur şuan bilemiyorum ama filmlerdekine benzer bir olay yaşadım. Bir kere şunu da söyleyeyim burada cinsellik daha gerçekten daha kolay ama bu demek değildir ki ” abi yurt dışında kızlar teklif ediyormuş ? ”. Bazen cidden lan bunlarla mı uğraşacam diyorsunuz, her kültür farklı bunu bir kez daha görüyorsunuz. An oluyor kezban diyip dalga geçtiğiniz kızları bile özlüyorsunuz.

Her neyse bu akşam öyle bir olay yaşadım ki bildiğiniz komedi filmi sahnesi. Oxford Brookes Üniversitesinden bir kızla yazışıyordum en sonunda beni evine çağırdı. Bakın en baştan söylüyorum amacım tamamen sosyalleşmek. ” hadi lan yalancı ” diyebilirsiniz fakat buraya geldiğinizde siz de bana hak vereceksiniz. Her ne kadar okulda speaking filan yapsanızda bir İngilizle konuşmanın yerini tutmuyor. Adamların aksanı farklı bir kere. Sağolsun bu kız arkadaşta hem writting, listening ve speaking konusunda bana yardımcı oluyor. Neyse şöyle bir sorunumuz vardı, arkadaşım yurtta filan kalmıyor aynı bizim bildiğimiz host family gibi bir yerde kalıyor. Ve eve erkek arkadaş sokması yasak hele ki gece yarısı. Evde ki parentsler dışarı çıktığı için rahattık. Gayet sohbet muhabbet derken olay farklı yerlere gitti, ama yine söylüyorum amaç o değildi ki başlatan da ben değildim. Neyse, her şey gayet güzel gidiyor ediyor bir ses duyduk; kedidir o kedi dedim fakat insan konuşmasını duyunca bir içeri sıçma durumu oldu tabi. Geldiler gitmen lazım dedi. İyi güzel gideyim de nasıl ? Abi bildiğiniz boxer, pantolon ayakkabıyı geçirdim. Ayakkabının ve pantolonu filan iliklemeyi bırakın el de t-shirt üst camdan atladım. Ya arkadaş biri görse sittin sene açıklayamazsın. Açıklamayı bırak birde sol bacağım çalılara takıldı, tam bir fail moment. Her neyse eğile eğile evin arazisinden çıktım ve odama geri döndüm. Yoldayken nasılsın ne yaptın diye aradı düşünceli arkadaşım.

İngiltere’ye gelip böyle saçma sapan bir anımda hafızalarımda yer ettiği için mutlu oldum açıkcası. Bazen böyle atraksiyonlar yaşayıp saçmalamak gerekiyor.

Sonuç;

  • Host family gibi bir yerde kalıyorsa gitmeyin
  • Giderseniz ve atraksiyon yaşarsanız zemin katta olduğunuza dikkat edin. O anın sıcaklığıyla 2. kattan filan atlarsınız yazık olur.
  • İlk zamanlarda zor olsa da İngilizlerle kaynaşmaya çalışın

You May Also Like