Hi Guys ! Tarih boyunca sevgiliye hediye almak erkek veya kadın fark etmeksizin büyük bir sorun teşkil eder. Alınacak hediyeye karar vermek, hediyeyi bulmak, satın almak filan uğraştırıcı bir iştir. Bu işi seven psikopat arkadaşlarımız yok mu ? Var tabiki. Mesela bende, birine hediye almayı severim. Tek sorun çok üstüne düşeceğim biri ise bu hediyeyi seçmem zor oluyor. Eminim sizlerde aynı durumları yaşıyorsunuzdur. Hediyeyi verdiğiniz zaman karşınızda ki kişinin, onu beğendiğini görmek çok güzel bir duygudur. Bir de bunun 180 derece tersi vardır ki, düşmanınızın başına vermesin. Hele ki konu sevgiliye hediye almak ve beğenilmemesiyse daha da vahim bir durumla karşı karşıyasınız demektir.

Yılbaşının yaklaşmasıyla ” sevgiliye hediye almak ” adlı eğlencede başlar. Eğlence diyorum çünkü, bir sürü hediye önerisiyle karşılaşırsınız. Dükkanlar indirimler yaparlar, arkadaşlara danışılır falan filan. Ardından tarihler 14 Şubat’a yaklaştıkça bu seferde Sevgililer günü için bir hediye telaşı boy gösterir. Ben sizler için sevgiliye hediye almak konusunu farklı bir şekilde ele almak istiyorum. Kısacası sevgiliye ne almamalı onu izah edeceğim.

Geçtiğimiz günlerde iş yerinden bir abimiz, eşiyle tartışıyordu. Nedenini sorduğumuzda ise, ona doğum günü hediyesi aldığını ama beğenmediğini söyledi. Şimdi bu gayet normal bir şeydir. İnsanlar hediyenizi beğenmeyebilir ama tartışmak / kavga etmek saçmadır. Bizde abimize bu yönde telkinlerde bulunurken bir sivri zeka arkadaşımızın aklına, nasıl bir hediye aldığını sormak geldi. Abimizde, gayet normal bir şekilde cilt bakım seti aldığını söyledi. Şimdi güzel okurlar, bir bayan makyaj malzemelerini sever mi ? Sever. Fakat sen gidip ona doğum günü hediyesi olarak alırsan, tartışmayı göze almışsın demektir. Belki pahalı bir parfüm filan kabul edilir ama evli bir kadına, cilt bakım seti biraz kötü mesajlar verebilir ki vermiş. Yengemiz hemen; sen bana yaşlı mı demek istiyorsundan girip, bakımsızlığa kadar saydırmış.

Sonuç; Evliyseniz, eşinizin yaşı da varsa riske girmeyin. Bırakın normal zamanlarda beğendiği bir cilt bakım ürününü alın ama kafanıza göre iş yapmayın. Yok yere başınız ağrımasın. Abimiz şimdi eşine yeni bir hediye baktığını da söyleyeyim.

Sevgiliye hediye almak hususunda almamanız gereken bir ikinci hediye ise; t-shirt. Bunu yazdığım için utandığımı söylemek istiyorum. Fakat internet sitelerine şöyle bir baktığımda ( yabancı ); bildiğiniz sevgilinize basic t-shirt alın tarzında öneriler var. Adamlar bunun için uzun uzadıya makaleler yazmışlar. Belki elin avrupalısında basic bir t-shirt ile günü kurtarabilirsiniz ama bu taktik Türkiye’de yemez. T-shirt alacaksanız da desenli mesenli bir şey alın, gidip düz beyaz bir şeyler almayın.

Sevgiliye hediye almak varan 3; iç çamaşırı. Şimdi bu konu hakkında etrafımda ki kız arkadaşlarımla bilgi alışverişi yaptım. Özel bir günde; partnerleri/ sevgilileri iç çamaşırı hediye etse kabul ederler mi ? Çoğunun cevabı evet fakat asıl hediye olarak bunu beklemediklerini de dile getiriyorlar. Yani partnerinize iç çamaşırı alacaksanız, asıl bir hediye daha almayı unutmayın.

Bu sevgiliye hediye almak konusunu bir yazı dizisi haline dönüştürebilirim. Sonuçta ilerleyen günlerde bir sürü sitede, hediye seçenekleri yazacak. Bende onları eleştiririm; oh mis kebap, buradan 3-4 konu çıkar 🙂

You May Also Like