Bugün sizlere serbest stil takılmak istiyorum, yani konudan konuya bodoslama atlayacağım. İlk konum geçen gün bir topicte bahsettiğim gereksiz pahalılık olayını bugün tekrar yaşadım. Spor salonunun havuzunda giymek için terlik ihtiyacım doğdu. Evde adidasın terliği var ama onu götürmek istemiyorum. Gittim Hilltown alışveriş merkezine ( bu arada rönesans fena avm yapmamış ), başladım mağazaları gezmeye. Bildiğiniz spor terliği yok arkadaşlar. Boynerde yok, Flo da yok, ayakkabı dünyasında yok, Nike’ta yok. Ondan sonra Türkiye’de spor neden gelişmiyor ? Nasıl gelişsin, yüzmeye gitmek için giyeceğimiz terliği bulamıyoruz. Çok büyük eksiklik :p Adidas’a girdim etrafa bakıyorum, ufacık bir reyon yapmışlar orada buldum. Buldum bulmasına da, bu seferde beden yok. Birde 115 TL gibi bir fiyatla karşılaştım. Psikolojim sınırımın üstünde ama bir kenarda dursun dedim. Sonra hiç bir ürününü daha denemediğim ama son zamanlarda oldukça popüler olan Under Armour’un mağazasına girdim, çıkmamda bir 30 saniyeyi buldu. 20 saniyesi reyonu bulma, 5 saniye fiyata ” yuh …. ” demek ve geri kalanda topuk kısmı. Burada bedene filan bakmaya gerek bile duymadım. Adamlar indirimli olarak 170 civarı fiyat yazmış. Abiciğim bunun ne özelliği var ya ? Valla merak ediyorum hani ayakkabın, spor ürünlerin belki değerde terlik lan bu ? Maksimum özelliği kaymaması ve çabuk kuruması olabilir. Başka bir özelliği varsa da helal olsun ne diyeyim. Bana yine hüsran olarak evimin yolunu tutmak düştü.

Hazır spor terlik vb derken şunu da belirtmek istiyorum, arkadaşlar bu spor ürünlerin fiyatları sizce de çok gereksi pahalı değil mi ya ? Daha önceden bahsettim mi bilmiyorum ama aklımda olan bir konu yani. Şimdi nike’a adidas’a bakıyorsun yeni sezon ürünleri 500 TL’den filan başlıyor. Sweetler ayrı bir komedi. Mesela hiç bir özelliği olmayan klasik Adidas logolu, beyaz t-shirtü bugün 175 TL’e gördüm. Ya abiciğim markalar eski ürünlerini tekrar pazarlıyor, bunun en güzel örneği reebok’un klasik ayakkabılarında görüyoruz. Evet bende beğeniyorumda saçma sapan fiyatları de görmek insanı sinir ediyor. Tamam bende gidip airmax’a 550 TL filan gömmüşlüğüm var ama şuan ki ayakkabı fiyatları cidden aldı başını gidiyor. 800-900 lira civarında yeni spor ayakkabılar var. Hayır o kadar para verdiysem bari kendisi kalorilerimi filan yaksın. Dövizin artması TL’nin değer kaybetmesi filan bunlar da bir yere kadar akla mantığa yatıyor. Misal Oxford’da 2 tane farklı spor salonuna gittim. Yemin ediyorum ne nike ne de adidas giyen gördüm. Haa Londra’da filan var böyle tipler. Ama yurtdışında bile belli yerler bu ürünleri almıyor. Çünkü gerçekten gereksiz pahalılar.

Neyse spor eşyalarını filan bir kenara bırakalım ve başka konuya balıklama dalalım. Bu oldukça kısa olacak. Geçen günlerde şu Kartal sahilde bekleyen ablalar hakkında bir şeyler yazmıştım. Bu gece turlarken ilk defa polis duran arabalara yöneldi. Ceza kesebileceklerini hiç sanmıyorum ama bir gbt’e sokmuşlardır bana kalırsa.

Haa unutmadan bir işletmenin mükemmel yönetiminden de bahsetmezsem içimde patlar. Sultanbeyli’de Atlaspark diye bir avm var. İş sebebiyle bana maalesef oldukça yakın. Akşamları başka bir salona gidiyorum ama sabahları da işten önce sabah cardio yapmayı düşünüyorum. Burada da MacFit var. Bildiğiniz gibi MacFit sabahları saat 07’de kepenklerini açıyor. Fakat ben bu AVM’nin saat 07’de kepenk açacağına nedense ihtimal veremiyorum. Onun için de burada bir türlü üyeliğimi başlatma kararı alamadım. Zaten üyeliğimi bütün kulüplerde geçerli olandan yapmayı düşünüyorum, bu özelliği MacFit’in gerçekten çok iyi. Sevgili AVM ile iletişime geçtim ve MacFit’in saat 07’de açıldığını o saatte AVM’nin hangi kapısından giriş olduğunu ve otopark kullanımı hakkında bilgi almak istediğimi sordum. Adamların bana verdiği cevap karşısında gerçekten şok oldum. Öyle böyle değil mal gibi kaldım yani. Mavi ekran bile vermiş olabilirim. Kulüp ile görüşmemin daha sağlıklı olduğunu söylediler. Güzel kardeşim sen o kapıları açıyor musun ne yapıyorsun ? Güvenliğin geliyor mu o saatte bana bunun bilgisini ver. Yoksa ne yapacağım 3. katta ki Macfit’e paraşütle mi ineceğim. Ne diye kulübe yönlendiriyorsun beni. Neyse dedim ne bekliyordun ki oğlum dedim kendi kendime ve MacFit’e yazdım. Onlarda kulübün saat 07’de açıldığını söyledi. Söyledi de yine bir bilgi vermediler. Valla işletme sahibi olmak ne güzel bir şey arkadaş.

Evet, sevgili okurlar bu serbest stilimizin de sonuna geldik. Kendinize bir daha ki yazıya kadar iyi bakın 🙂

 

You May Also Like