Hi guys ! Seçimler filan derken, yazmaya bir türlü fırsat olmadı. Üstüne üstlük bir de şifayı kapınca, gerçekten elim klavyeye gitmedi. Bugün ki konumuzu Türkiye’de satılan bir BCAA ürünüyle dolduracağız. İngiltere menşeili Sci-mx BCAA Intra Hardcore ürünü hakkında tecrübelerimi ve gözlemlerimi paylaşma niyetindeyim. Öncelikle Sci-mx BCAA Intra Hardcore hakkında şunu söyleyebilirim, güvenilir bir üründür. Bunu dememin sebebi ise tamamen İngiltere malı olmasıyla alakalı. Adamlar bizde ki gibi, merdiven altı üretim filan yapmıyorlar ve ülke olarakta oldukça sıkı denetimlerden geçiyorlar. İngiltere ürünü olması artı bir puan olarak yazıyor. Sci-mx BCAA Intra Hardcore’un içeriğine baktığınızda da; BCAA değeri olarak ülkemizde satılan en yüksek değerlere sahip olduğunu görürsünüz. Belki Big joy’un bir ürünü var, onda içerik daha yüksek olabilir ama kalite olarak yine Sci-mx derim ki böyle dedim ve satın aldım.

Ürünün aroma olarak tek bir seçeneği mevcuttu bu sebepten bir tercih yapamadım ve sipariş olarak portakalı geçmek zorunda kaldım. Sci-mx BCAA Intra Hardcore‘un tadı hakkında endişeniz olmasın. Portakalı, Uludağ portakallı gazozun şekersiz versiyonuna benziyor. Yani tat olarak sizi baymayacak, zorlamayacağını garanti edebilirim. Haa bayıla bayıla içer misiniz ? Orasını bilemem.

İçerik olarak; 4.500 mg Leuicine, 2.250 mg Izolösin ve 2.250 mg Valin’lik bir BCAA barındırıyor. 3.600 mg’lik glutamine’i de artı olarak yazabiliriz. Burda şunu da belirteyim; supplement facts kısmında 10 g civarında bir protein oranı mevcut diyor. Bu üründe ayrıca bir protein bulunmuyor, aminoasitten gelen protein değeri olarak yer verilmiş. İnternette bir kaç yerde bu soru karşıma çıktığı için, peşinen cevaplıyorum.

Gelelim Sci-Mx BCAA Intra Hardcore‘un performans kısmına. Ürünü 2 haftadır kullanıyorum ve şuana dek sınıfta kaldığını söyleyebilirim. Bir önceki ürün olan; Grenade Defend BCAA daha başarılıydı. Bunu neye göre yapıyorsun ve beklentin neydi diye sorabilirsiniz. Yenilenme ve kas onarımı kısacası recovery olayı olarak; evet başarılı fakat mevcut kası koruma konusunda Sci-Mx BCAA Intra Hardcore bende beklenen etkiyi bırakmadığı gibi, mevcutta kas kaybı da gerçekleşti.

Grenade Defend BCAA‘ın değerlerine bakacak olursak; 3.400 mg leucine, 1.750 mg Valin ve 1.750 mg Izolösin barındırıyordu. Ekstra vitamin gibi etkenleri es geçiyorum. Grenade’de şuana dek bir kas kaybı yaşamamıştım fakat Sci-mx’te iki haftalık sonuçta kas kaybı yaşadığımı; ölçüm sonucunda gördüm.

Bu süre zarfında, diyette veya antrenman programında büyük bir değişiklik olmadığını da belirteyim. Yani eşit şartlarda kullanılmış iki ürün. Şuan için Sci-Mx BCAA Intra Hardcore’u kullanmaya devam edeceğim. Bakalım kutu sonunda artı ve eksi yönlerini bir kez daha ele alma niyetindeyim. Olmadı bu yazıya bir güncelleme girerim.

Tat tamam, performans yeni başlayanlar ve yeni orta seviye sporcular içinde olabilir. Fakat uzun süredir orta seviyeler için bence yeterli bir ürün değil. Daha doğrusu Türkiye piyasasında 209 TL gibi bir satış rakamınız var ise, bırakacağınız etki daha iyi olmak zorunda.

Son olarak; ürünün içerisinde geçen Intra kelimesine de takılmayın. Antrenman öncesinde, sonrasında ve sırasında da içebilirsiniz. Burada ki intra kelimesi; antrenman sırasında kullanılmalı anlamında yazılmamış. Ürünün ismi bu, hani ne alırsan 1 TL yazıp içeride 5 TL’lik ürünle karşılaşmak gibi düşünebilirsiniz. Bir de bu ürünü; İngiltere’de de çoğu yerde görüyordum. Yani İngiltere’de bilinmeyen bir ürün filan de değil.

You May Also Like