Partnerinizle uyumak bir sanattır, bunu söylüyorum çünkü bir çoğumuz 3. dakikadan sonra kol uyuşukluğu kabusunu yaşıyoruz. Dışarıdan birbirine sarılmış şekilde yatmak çok romantik ve cazip gelse de iş realiteye döndüğü zaman sonuç acıyla bitiyor. Uzmanlar birbirine sarılarak yatmanın, temasta olmanın biyolojik ve fizyolojik faydaları olduğunu söylüyorlar. Araştırma sonuçları, en büyük yararın  stres düzeyimizin azalmasını sağladığı yönünde. Geçmişe bakacak olursak, gerçekten de böyle bir yararı olduğu fikrine katılabilirim. Fakat iş uzun süreli yatmaya ve uyumaya geldiğinde sürdürülebilirlik konusunda sınıfta kalıyoruz.

Sağ olsunlar uzmanlar bu konuda bir kaç tüyo vermişler. Kelimeleri allayıp süsleyip yazmak yerine genel mantık tamamen şu; kıçınıza dönüp yatmayın. Yatacaksanız bile bir uzvunuz temas halinde olsun. İlk başlarda sarılıp yatabilirsiniz, ilerleyen dakikalarda ise temas yüzeyini azaltmanız sizin faydanıza olacak. Önerdikleri pozisyon ise sırt sırta uyumak, bu pozisyon birbirine olan güven duygusunu pekiştirdiği söyleniliyor.

Sarılarak Uyuma Sorunsalı Sarılarak Uyuma Sorunsalı ask

Bu pozisyonun tek kötü yanı ise popolarınız birbirine temas ederse, cinsel anlamda bağlantıda kalmak istediğiniz sonucu çıkıyor. Yine geçmişe bakacak olursam uzmanlara bu konuda da katılıyorum. Her ne kadar amacınız uyumak olsa da bu ufak temaslar sizi uyutmayabilir ve ana fikirden uzaklaşabilirsiniz. Bu ufak temaslar vücudunuzda ki serotonin hormonunu arttırmakta etkin rol oynuyor. Serotonin için mutluluk hormonu desek yeridir. Bu hormon; vücutta sinir hücreleri arasında ki elektrik sinyallerini taşımakta görevlidir. Antidepresan ilaçlarının geneli de vücudumuzda ki serotonin hormonunu etkiler. Sizlerde doğal yollardan serotonin hormonunu salgılamak istiyorsanız, partnerinizle temas içinde olun.

Ayrıca Fransız bilimadamları bu hormonun, erkeklerde partnerlerini daha çekici bulma ve sadık kalmalarını sağladıklarını söylüyorlar. Eğer bu yazıyı okuyan bir bayan okursa, partnerinize bol bol temasta bulunun.

Son olarak gözünüzü seveyim, temasta bulunacağım diye de partnerinizi yatakta köşeye sıkıştırmayın. Genelde cüsse olarak erkeklerin daha iri olduğunu varsayarsak, ufacık alana sıkışıyoruz ve uyuyamıyoruz. Mağduruz sayın okuyucular.

You May Also Like