Hi guys ! Bugünlerde saçlarımı uzatıp uzatmama arasında git geldeyim. Üniversitenin ilk yıllarında saçlarım uzundu ( çoğu arkadaşım gibi ). Şimdi tekrar aynı haltı yiyip, yememe konusunda karar veremiyorum. Eee yaş ilerledi, saçlar eskisi gibi de değil. Hele hele önümüz yaz, kısacası bilemiyorum Altan modunda takılıyorum.

Saçları Nasıl Hızlı Uzatabilirim bilemiyorum altan
Bende bilemiyorum be Altan !

Eee bu git gel dönemimde, bana boş oturmak yaramaz. Hemen bir google araştırma moduna girdim ve saçları nasıl hızlı uzatabilirim diye hileler aramaya başladım. Böyle aratınca karşıma 234234 tane sonuç çıkması, beni pek şaşırtmadı. Akla mantığa yatan bir kaç tane, tüyoyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Nedeni ise oldukça basit; ben büyük ihtimal Eylül gibi uzatmaya başlayacağım. Eee malum havalar sıcak filan, bunalmaya gerek yok. Sizler bu tüyoları dener, bana söylersiniz bende işe yarayanları kendimde uygularım. Bu kadarı da benim hakkım olsun, size bedavaya bilgi paylaşıyorum 🙂 Neyse, şaka bir yana hadi gelin şu tüyolara bir göz atalım.

Demir Oranımızı Arttırıyoruz

Step 1: Vücudumuzda ki demir oranımızı arttırıyoruz arkadaşlar. Vücudumuzda demir oranımız düşükse, kırmızı kan hücreleri üretimi azalır. Bu da saçlarımızı doğrudan etkiler. Kısacası demir, saçlarımızın uzaması için önemli bir faktördür. Mercimek, kaju, ıspanak türevi besinleri, beslenme programınıza dahil edin. Tabi ki kırmızı ette, demir yönünden oldukça zengindir. Kafanıza göre demir tüketimini arttırmak istemiyorsanız, öncelikle bir doktora danışabilirsiniz. Kan tahlili yaptırarak, demir oranınızı öğrenebilir ve beslenmenizi buna göre şekillendirebilirsiniz.

Çinkoyu da Arttırıyoruz

Demirden sonra, arttırmamız gereken bir başka mineral seviyemizi de arttırıyoruz arkadaşlar. Çinko saçlarınızın uzamasını ve saç folikülününün korunması için oldukça önemli bir mineralmiş. Bunu ben değil uzmanlar söylüyor.

Çinko oranımızı, besinlerden almak için tüketmemiz gerekenler ise; kabuklu deniz ürünleri, balık, yumurta, nohut, mercimek gibi bakliyatlar. Ben bunları yazarken aklıma spor geldi. Neden spor geldi ? ZMA dediğimiz bir supplement vardır. Bir bakıma bunları içerir. Magnezyum, çinko ve vitamin B. Neyse konumuz ZMA supplementi değil, biz saçlarımızı hızlı uzatmaya devam edelim.

Saç Kurutmaya Ara Verin

Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız, onu yıpratacak şeylerden uzaklaşmanız gerekiyor. Bunlardan biri de saç kurutma makineleri. Yüksek derecede ki ısıyla, saçlarınızı kurutmanız; kırılmalara ve dökülmelere sebebiyet verir. Onun yerine daha hafif ısılarda saçlarınızı kurutun. Hatta ve hatta önümüz yaz; saçlarınızı kurutmayın. Kendisi doğal sıcaklıkta kurusun. Bu dediğimin şuan Mart ayında, gerçekleştirmenin neredeyse imkansız olduğunu bende biliyorum. Saç uzatacağız diye, nemli nemli dışarı çıkıp yamulmanın alemi yok. Bu maddeyi ilerleyen günlerde, havaların ısındığı zamanlar uygulayın. Sonra bana gelip; senin yüzünden yamuldum filan dersiniz, blogumuz sorumluluk kabul etmez, baştan söyleyeyim.

Bunun bir tık ötesi de, sıcak suyla duş almamak sevgili arkadaşlar. Size buz gibi suda duş alın demiyorum ama ılık sular, saçlarınızın sağlığı için daha yararlı.

Vitamin – Mineral Takviyesi

Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız, beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Bunu önce ki cümlelerde anladığınızı varsayıyorum. Gerekli vitamin ve mineralleri, doğal beslenme ile karşılayamıyorsanız, destek ürünlerine yönelebilirsiniz. Her şeyin doğalının daha iyi olduğunu yine de unutmayın.

Saçınıza Uygun Şampuan Ve Bakım Ürünleri Kullanın

Saçlarınız döküldüğü zaman, yerine getirmek oldukça zor. Evet bende biliyorum bir sürü saç ekim merkezi var. Her geçen gün, saç ekim teknolojileri de gelişiyor. Fakat bazılarında bu saçlar tutmuyor. Hiç değilse eskisi gibi olmadığı kesin. Hem mevcut saçlarınıza bakmak ve onları uzatmak, emin olun saç ektirmekten daha ucuza patlayacak. Üstüne üstlük daha da acısız.

Onun için saçlarınıza iyi bakmanız gerekiyor. Şampuan ve bakım kremlerinde, saç stilinize uygun olan türleri kullanın. Creaine takviyeli ürünler, saçlarınıza iyi geleceğini araştırmalar söylüyor. Valla bir saç uzmanı filan olmadığımdan, okuduğum araştırmalardan aklımda kalanları yazdığımı tekrar belirteyim. Şimdi saçlarınız filan dökülür, başımıza iş almayalım 🙂

Evet sevgili arkadaşlar, biliyorum size muazzam bir tüyo vermedim. Fakat google araştırmalarım sonucunda bir sürü şey okudum. Genelde insanlar bu dediklerimden yararlanmışlar. Hani x kürü ile 1 ayda şu kadar uzar tarzında yazılarda var. Yorumlara bakınca, bana çok abartı geldi ve sizler ile paylaşamadım. Sanki para ile, reklam yaptırmışlar gibi. Yani umarım öyledir, yoksa boş yere sağlam tüyoları es geçmiş oluyoruz.

You May Also Like