Hi guys ! NB sizin için restaurant restaurant gezip para bayılmaya devam ediyor. Bunların hepsi siz sevgili okuyucularım için. Bugün ki mekanım daha önce de bir kaç kere gittiğim fakat genelde; ” kardeşim kapıda sıra mı beklenir, hadi başka yere geçelim ” dediğim bir mekan olan Ranchero. Kendilerini Meksikalı Türk bir ailenin işlettiği restaurant olarak adlandırıyorlar. Uzun yıllardır da Türkiye’de faaliyet göstermekteler. Ranchero Suadiye, Nişantaşı ve Ataşehir olarak üç farklı lokalasyonda faaliyet gösteriyor. 

Benim durağım ve her seferinde tecrübe ettiğim şubesi; Ranchero Suadiye. Şimcik arkadaşlar Suadiye Zara’nın arasında, hani şu Suadiye Otelinin bulunduğu arada. Ranchero Suadiye için şunu çok net söyleyebilirim, akşam gidecekseniz rezervasyon yaptırın, sonra çok pişman olursunuz. Bizim rezervasyonumuz olduğundan direk girdik, kapıda sırada bekleyenler kesin sövmüştür. Çünkü suratlarında ki kin, nefret bakışını görebiliyorsunuz.

Diğer şubeleri için bir şey söyleyemem ama Ranchero Suadiye‘nin kapıda karşılayan personelleri oldukça güleryüzlü bir şekilde sizi karşılıyor ve yardımcı oluyorlar. Prime time’da o kadar sıra varken, arada sizi atlamayıp masanıza yönlendirmeleri oldukça başarılı bir ayrıntı. 

Ranchero Suadiye‘nin karşılamada ki personelleri için ne kadar iyi şeyler söylüyorsam garsonları için bu pek geçerli değil. Daha doğrusu adamların günahını almayalım, evet güleryüzlülerde yavaşlar. Bunda restaurantın dolu olması ve Cumartesi akşamı olmasının etkisi olabilir. Hepsi bir yere koşturuyorlardı, hani bu sebepten adamlara eksi puan vermiyorum. Başka bir seferde karşılaştığımda puanımı kırabilirim. Şimdilik puan kırma hakkımı erteliyorum 🙂

Gelelim Ranchero Suadiye‘nin yemeklerine… Söylemeye gerek var mı emin değilim ama Ranchero bir Meksika restaurantı. Kısacası anlayacağınız buraya gelirseniz, karşılaşacağınız yiyecekler Meksika mutfağından çıkma olacak. Benim tercihim Burrito BBQ POBLANO (etli)’den yanaydı. Garson çok acıdır diye iki kere uyarmasına rağmen siparişimi bu yönde kullandım. Bir kere şunu söyleyeyim; acı filan değildi. Hani kime göre acı kategorisinde gerçekten bilemiyorum. Öyle acıya fazla dayanıklıda değilimdir yani yerim ama iddamda yoktur. Aksine bana tatlı geldi, bir ara porsiyon yetmeyecek diye düşündüm ama gayet yeterliydi. Size kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yemek. Happy&Moons’un  etli burritosuna tur bindirir. O kadar açık ve net söylüyorum.

Arkadaşların söylediği, Enchiladas De Cozumel ise gerçekten acı. Yani bana yapacağı uyarıyı buna yapsa daha uygun olurmuş. Acı seviyorsanız bunu tercih edebilirsiniz. Acıdan bitirememezlik filan yapmazsınız, o da gayet yeniliyor.

Peki bu kadar yedik içtik Ranchero Suadiye‘nin fiyatları nasıl ? 4 kişi, 3 cola, 1 su, 4 ana yemek, 5 bira 280 lira civarı bir hesap geldi. Yanlış hatırlamıyorsam arada taco filan de vardı. Yani fiyatlar gayet normaldi, öyle abartılacak bir hesap sizi beklemiyor. Ayrıca belirli saat aralıkları veya günlerde kampayalar filan de var. 

Etrafımızda doğum gününü Ranchero Suadiye‘de kutlayan kişileri gördük. Doğum gününüzü burada kutlayacaksanız kafanıza Meksika şapkası geçiriyorlar ve fotoğraf çekiliyorsunuz. İlginizi çeker mi bilmiyorum, benim çekmiyor 🙂 Klasik olan doğum günü müziğide mekana kısa süreli de olsa veriliyor. Bu konuda yine Happy Moons’tan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. ( sanırım ben Happy Moons’a bilenmişim )

Yazımın başında söylediğim gibi diğer şubelerini bilmem ama Ranchero Suadiye gidilebilecek bir mekan. Meksika yemeklerine ilgi duyuyorsanız bir şans vermenizi tavsiye ederim.

You May Also Like