Herkese merhaba ! Bugün sizlerle uzun süreden sonra bir supplement ele alacağız. Protein Ocean markasıyla tanışmam instagram keşfetlerime düşmesiyle oldu. Sonra kutsal bilgi sözlüğümüz olan; ekşi sözlüğe göz gezdirdim. Millet yemeksepeti kuponlarından filan bahsediyordu. Meğerse yemeksepetinde sipariş verdikten sonra, kampanyaya katılıyorsunuz ve size indirim çeki veriyor. Bizde bekar adam olarak yemeksepetine gömçüren tayfadayız. Bir iki siparişimde denedim, mail kutuma indirim çeki geldi bende ilk alışverişimi gerçekleştirdim.

Şaka maka şuana dek; Green Detox ( yeni sürümünü bilmiyorum ama eski sürümü gerçekten kötüydü ), whey protein ( kurabiye versiyonu ), leucine, post workout ürünlerini kullandım. Şaka maka Proiten Ocean‘dan fena alışveriş yapmamışım. Şu kaju ezmesini filan çok övüyorlar ama kilodan dolayı bulaşamıyorum. ( hiç değilse şimdilik )

Her neyse gelelim bugün ki konumuz olan; Protein Ocean Supreme‘e. Bu ürün bir NOX ürünü. Hayatım boyunca bir sürü markanın NOX’unu kullandım. Öyle ki Türkiye’de satılanların dışında; İngiltere’de yaşarken orada ki farklı markaları deneyimledim. Yeri geldi Amerika’dan NOX ürünleri getirttim. Yani NOX konusunda iyi kötü bir deneyimim var.

Uzun süredir NOX ürünleri kullanmayı da bırakmıştım. Fakat işten sonra spora giderken enerji konusunda sıkıntı yaşadığımı fark ettim. İşin yoruculuğu; eve gidip uyumayı daha cazip kılıyordu. Hal böyle olunca fizik mizikte hak getire moduna girdi. Ee zaten pandemide var; hayatımda almadığım kiloları aldım. Bu gidişe bir dur demek için spora tekrar bir dönüş yaptık. Maalesef Türkiye’de şuan pek fazla NOX seçeneği yok. Aklıma da Protein Ocean markası geldi. Markanın 2 farklı NOX ürünü var birincisi Supreme bir diğeri de SH57 PRE-WORKOUT. Tercihimi Protein Ocean Supreme‘den yana oldu. Birincisi fazla para vermek istemedim. İstediğim sadece spora giderken biraz enerjiye sahip olmaktı. İkincisi de Supreme’in yorumları hiçte fena değildi. Üstüne üstlük 25 porsiyonluk ürünün şeftali aroması lansman sebebiyle 99 TL’di. Normal fiyatı 149 TL olarak gözüküyor. Bir şans vermek için hemen satın aldım.

Supreme’in içeriğine bakacak olursak;

Arjinin 5000 mg

Beta-Alanin 3500 mg

Lösin 1000 mg

Sitrulin 1000 mg

Taurin 800 mg

Valin 500 mg

İzolösin 500 mg

Kafein 210 mg

İçerik olarak hiçte fena sayılmayacak bir ürün olarak gözüküyor.

Supreme’in ilk kullanımını gerçekleştirdiğim için size çok detaylı bir yorumda bulunmayacağım. Fakat bu konu kullanım sürecinde ve sonunda tekrar düzenlenecek.

İlk başta aromadan bahsetmek istiyorum. Normalde soğuk su kullanırım fakat evde soğuk su olmadığı için oda sıcaklığında bir shaker hazırladım. Hayatımda içtiğim en yoğun şeftali aromasıydı. Bunun sebebi belki oda sıcaklığı ile hazırladığım için olabilir. Yani posasını içiyormuşum gibi hissettim. Soğuk su ile de denedikten sonra bu konuya tekrar değineceğim. Şimdilik içilebilir tadı var ama favorilerim arasında olmadığını söyleyebilirim.

NOX kana karışmaya başladıktan sonra ufaktan karıncalanma ve terleme yapması beklenilir. Tam bir ölçek kullanarak 15 dakika sonra bu etkiyi göstermeye başladı. Çok rahatsız edecek bir karıncalanma yaşatmadı. 20 dakika civarında bu özellik daha da kendisini gösterdi fakat uzun süredir kafein ve kahve tüketmeyen bende pek bir etki yarattığını söyleyemem. Yani kafein duyarlılığımın olmadığını varsayarsak, içeriğe göre bir ölçek üründe beklentim daha fazlaydı. Böyle bir şey maalesef olmadı. Yine de asıl istediğim; iş sonrası antrenmana gitme enerjisini bana verdiğini söyleyebilirim.

Antrenman dayanıklığı olarakta chest-biceps girdim ve enerji konusunda da bir sıkıntı yaratmadı. Bu özelliği de ürün boyunca devam ederse benim için geçer not almış olacaktır.

Protein Ocean Supreme ilk kullanım günü olarak şimdilik bu kadar. İlerleyen süreçlerde görüşmek üzere.

You May Also Like