Geçtiğimiz günlerde Prison School adlı bir animeye başladığımdan bahsetmiştim. Animesinin 12 bölüm bir adette OAD barındırmasından dolayı kısa sürede bitirdim. 5 tane öğrencinin kızların olduğu bir lisede okumaya başlaması. Ardından bir gece kızların banyosunu gizlice izlemeye çalışmalarından yakayı ele verip, okulun içerisinde bulunan hapisi boyluyorlar. Başlarında ise Yer Altı Gizli Konseyinin durması, eziyet etmeleriyle hayatları mahvoluyor. Bu konsey çocukları okuldan attırmak için ellerinden geleni yapıyorlar ve çocuklarında atılmamak için ellerinden geleni yapmasına tanık oluyoruz.

hana prison school'un ardından Prison School'un Ardından hana

Anime bazı yerlerde güldürse de öyle aman Allah’ım bir etki bırakmadı. Eğer boş zamanınız varsa izleyebileceğiniz bir seri. Zaten kısa olamsı da çerezlik olmasına yardım ediyor. İnternette gezinirken animenin yanı sıra Live-Action versiyonunu fark ettim. Adamlar animenin birebir aynısını yapmışlar. Anime sevmeyen ama Prison School’u merak edenlerdenseniz bu versiyonunu da izleyebilirsiniz. Animede de Live-Action versiyonunda da Hana’ya ben çok üzüldüm. Zavallı kız başına gelmeyen kalmadı.

Kiyoshi Fujino ile Takehito Morokuzu’un banyoda ki sahnesi ve diğerlerinin yanlış anlaması ise gerçekten güldürdü. İzlerken eğer Türkiye’de böyle bir olay olsa kesinlikle aynı muhabbet olurdu dedim.

You May Also Like