Oldum olası izleyeceğim dizileri biraz biriktirip sonradan izleme gibi bir huyum vardır. Uzun süredir aklımda olan ama beklemeye aldığım ” izlenecekler ” listemde ki animelerden biride ” Prison School” du. Bir çok arkadaşım özellikle mangasını çok övmüştü, maalesef mangasına başlama gibi bir şansa daha erişemedim. Manga seven ve Prison school‘un mangasını okumak isteyen arkadaşlar ” legal ” yollardan maalesef başarılı olamayacaktır. Çünkü bu manga Türkiye’de daha basılmadı belki de hiç basılmayacak. Akira Hiramoto’nun kaleme aldığı manga 2011 yılından beri yayınlanıyor ve şuan 21 ciltte. Animesi ise oldukça yeni geçtiğimiz sene televizyon hayatına merhaba dedi.

Bu serinin bir ecchi olduğunu söyleyebiliriz. Yani hentai değil ama çıplak kısmı mevcut. Konusuna gelecek olursak Hachimitsu adlı çok ünlü bir kız okulumuz var. Bildiğiniz bizim eski zaman ki kız meslek liselerini düşünebilirsiniz. Okul yönetimimiz daha doğrusu müdürü diyebiliriz, radikal bir karar alarak okula erkek öğrenci yerleştirmeye karar veriyor ve 5 adet erkek öğrenciyi okula kabul ediyor. Eee tabi 5 erkek öğrenci yüzlerce kız, ergenlik filan derken bizim çocukların mantaliteyi hayal edebilirsiniz. Bu 5’li bir gece kızlar duş alırken gözetlemek gibi bir salaklıkta bulunur ve olanlar olur.

prison school manga  Prison School prison school manga

Hepsi sırayla yakalanırlar ve Yeraltı Öğrenci Konseyi adı verilen toplulukla tanışırlar. Bu topluluk okulun kızlarını kollayan sözü geçen ablalardır diyebiliriz. Zaten okulda ki hiç bir kızın erkeklerle konuşmalarını istememektedirler. Ve bu 5’li ceza olarak okulun bahçesinde bulunan hapishaneye kapatılırlar. Derslerini bu hapishanede görürler ve arta kalan zamanlarda da çalıştırırlar. Yalnız çok piste dayak yemektedirler. Ablalarımız bu çocukları döver hemde nefret eder. Okuldan atmak için ellerinden gelenleri artlarına koymayacaklardır. Bizlerde bu anime de bu mücadeleyi izliyoruz.

Ee olmazsa olmaz bir aşk hikayemizde yok değil. Gerçi adına şuan için aşk diyebilir miyiz ? Pek bilmiyorum. Çünkü sadece 3 bölümünü izlemiş bulunmaktayım. Hana ile Kiyoshi’nin ilişkisi ise şuan için gülümsetti. İlişki demişken yanlış anlaşılma olmasın. Bu kısımda spoiller içerir. Kiyoshi Hana’yı tuvaletini yaparken görür ve Hana da karşılık olarak Kiyoshi’nin önünde tuvaletini yapmasını ister. Bu istemek terimi hafif kalır çünkü Hana ablamız Yeraltı Öğrenci Konseyinin bir üyesidir. Uzak doğu sporlarıyla uğraştığından milletin bir yerinden kan alır. Tam emeline ulaşacakken tuvalette kayıp düşer ve …

Bu kadar spoiller yeter. Oturun izleyin arkadaşlar.

Şuanlık notum 6/10

You May Also Like