Ekonominin durumu ortada arkadaşlar, prezervatif gerçekten gerekli mi ya ? Türkiye’nin önde gelen prezervatif markalarından okeyin fiyatı olmuş; 44.95 TL. Bu da klasik seri ve 30 adet içeren, fırsat paketi. Bir de internet fiyatı bu. Normal liste fiyatı 56 TL olarak gözüküyor. Eee hal böyle olunca insan sormadan edemiyor; prezervatif gerçekten gerekli mi ? Unutmadan bir de et ete deyecek dimi ?

Şu yukarıda yazdığım paragrafı onaylıyorsanız, tebrik ederim baba olmaya adaysınız. Hani en iyi ihtimalle baba olursunuz, daha kötüsü cinsel yolla bulaşan hastalıklara da merhaba diyebilirsiniz. Maalesef yukarıda yazdığım paragrafta ki gibi bir sürü düşünen insan var. Elimde bir data var mı ? Yok ama eminim. Prezervatif gerçekten gerekli mi ? diye düşünüyorsanız veya vereceğiniz paraya acıyorsanız, seks yapmayın arkadaşlar. Valla bir kaç dakikalık zevk için, hayatınızı neden riske atıyorsunuz ki ?

Bu konu hakkında yine bilim insanlarımıza kulak vermek istiyorum. Fakat araştırmamız cinsel hastalıkla bulaşan oranlarıyla ilgili değil, prezervatif kullanmadan yüzde kaç ihtimalle baba olma ihtimaliniz var, onun üzerine.

Normalde Amerikalı arkadaşlar böyle cinsellik konuları üzerine araştırmalar yaparlardı fakat bu sefer rotamızı İtalya taraflarına çeviriyoruz. İtalyan bilim insanlarından gol haberi var. Arkadaşlar İtalyanların yaptığı araştırma der ki; korunmazsanız 20 seksten 1’inde, baba olabilirsiniz.

Şimdi 20’de 1 insanın gözüne fazla gelmeyebilir. Yalan yok, yüzdeye vurunca da bu rakam %5 oluyor. Fakat düzenli bir cinsel hayatınız var ise, bu rakam bence oldukça büyük bir rakam. Haftada 3 gün seks yaptığınızı varsayalım; 6.5 hafta civarında baba olma ihtimaliniz var demektir. Yine bir düz hesap yapmak gerekirsek; 1.5 ay içerisinde birini hamile bırakabilirsiniz. Peki bu risk değer mi ? Bence değmez. Yukarıda Okey prezervatifin fiyatını baz alırsak; seks başına prezervatif maliyetiniz 1.5 TL. Yarın gidip sokaktan su almak isteseniz, 1.25 TL civarında bir para veriyorsunuz. Yani konu cinsel sağlığınız olunca + baba olma ihtimalinizi de azaltacağınızı varsayarsak; 1.5 TL hiç bir şey değil.

Kısacası arkadaşlar aklınızda; prezervatif gerçekten gerekli mi ? tarzında sorular varsa cevap basit. EVET GEREKLİ !

Haa prezervatiflerin %100 koruma sağlamadığı da bir gerçek. Yinede %100 koruma sağlamasada önlem almamak saçmalık. Sonuçta arabalarda da airbag ve emniyet kemeri var fakat %100 koruma sağlamıyorlar 🙂

Prezervatif Gerçekten Gerekli Mi ? prezervatif

Yukarıda ki prezervatif resmi de bu konu hakkında oldukça manidar. Çocuk sahibi olacağınıza, paranız cebinizde kalır.

NOT: Baba olmak isteyenlere saygımız sonsuz. Sadece kaza kurşununa gitmek istemeyenleri bilgilendirmek için bu yazı ele alınmıştır 🙂

You May Also Like