Evet sevgili arkadaşlar bugün ki konumuz İngiltere’de korunma maliyeti. Şuana dek Okey prezervatiflerle hiç karşılaşmadım. İngiltere’de Okey ne arar Türk markası o diyebilirsiniz. Ama market ve caffelerde karşınıza bir çok Türk markası çıkabiliyor. Örneğin dün gittiğim pubta Efes birası vardı. Diğer biralara göre daha ucuz olan 50 cl şişe 3 pounddu. Bakarsanız Türkiye’de bir mekana gidip 50’lik söylemenizle aynı fiyat. Tescolarda ülker, erikli su vb. bir çok ürünle karşılaşabiliyorsunuz. Ufakta olsa Türk reyonları var. Bizim okulda dün itibariyle Pınar su satılmaya başlandı. İnsan bu markaları görünce nedense mutlu oluyor. Asın bayrakları moduna giriyorum 🙂 Şaka bir yana gelelim bugün ki konumuza.

Ülkemizde satılan en pahalı prezervatif markası Okey. Fiyatları 35 ile 26 TL arasında değişiyor. 26 TL segmentinde olanlar 10 lu kutular. Tenn ve zeroyu ürünleri 10’lu paket olmasına rağmen 35 segmentinde. Durex ise ülkemizde Okey’e kıyasla daha ucuz ve içinden daha fazla çıkıyor.

İngiltere’de ise karşınıza bildiğiniz prezervatif markası olarak Durex çıkıyor. Şimdi burada ki fiyatlandırma ülkemize oranla daha farklı. Bildiğimiz büyük kutuları mevcut, 9-10 pound arasında değişiyor. 6’lı ufak paketleri var onlarda 6 pound küsür. Bir de mekanların tuvaletlerinde bizim ülkemizde olduğu gibi 1 pound atıp 1 prezervatif alacağınız makineler var.

Daha önceden de dediğim gibi burada ki harcamanızı Türk lirasına çevirmeyin. Yoksa gidip büyük kutu prezervatife 44 lira filan veriyorsunuz. Değer mi ? Sağlık için değer. Benim size tavsiyem gelirken yanınıza bir kaç paket alıp öyle gelin.

Şahsen benim arkadaş grubumda tuhaf bir gelenek vardır. Yurtdışına çıkan kişiye prezervatif hediye edilir. Bende yurtdışına çıkmadan önce 3 kutu Okey, 1 kutu durex, 1 adet kayganlaştırıcı hediye ettiler 😀

Sonuç;

  • Prezervatif başına 1 pound gibi bir ücret veriyorsunuz
  • Okey bulamazsınız
  • Durex’i tercih edin
  • Türkiye’Den gelirken yanınızda bir kaç kutu olsun

You May Also Like