Hi guys ! Sizlerle bugün çizgi romanlarımı temin ettiğim bir site ve yayınevi sitesinden bahsetmek istiyorum. Bana göre; çizgi roman okuyucuları, normal kitap okuyucularına göre kargoya daha fazla dikkat eden bir grup. Bunun en büyük sebebi ise; çizgi romanların ( özellikle yabancı fasiküllerde ) değerlenme gibi bir durum söz konusu. Normal bir kitabımın da kargodan çıktığında ezik, yıpranmış veya korumasız gelmesini sevmem fakat iş çizgi roman olunca bu takıntım daha da ciddileşiyor. Mesela Babil’den satın aldığım Batman Karanlık Gece çizgi romanının arka kapağı kesik kesikti. Maalesef birden fazla çizgi roman alıp, görünümlerini düzgün kontrol etmediğim için gözden kaçmıştı. İade süresi de geçtiği için çizgi romanı iade edememiştim. Sırf bu sebepten gidip aynı çizgi romanı tekrar satın aldım. O tarihten itibaren de Babil’den çizgi roman filan sipariş etmiyorum. Sizde benim gibi bu konuda pimpirikliyseniz; Presstij çizgi romanı öneririm. Yine sizlerle reklam yazısı gibi bir yazı paylaşacağımın farkındayım ama bu konuda tecrübelerimi paylaşmak hoşuma gidiyor.

Presstij çizgi roman uzun süredir bildiğim fakat şans vermediğim bir siteydi. Yalan konuşup, hep buradan alışveriş ediyorum vb. demeye gerek yok. Şuana dek yanlış hatırlamıyorsam 3 siparişim olmuştur. 4. ise yine Presstij çizgi romanın bastığı ön satışta olan bir eseri beklemekteyim.

Adet olarak bu satın alımlarım değişse de, kargo paketi hususunda aldığım hizmet kalitesi hiç değişmedi. Sağlam bir kutuyla elinize ulaşıyor, sanırım mdf olan bir plaka sizi karşılıyor ki bundan kutudan 2 tane çıkıyor. Ardından şuana dek hiç bir çizgi roman ve kitap satış sitelerinde olmayan; hijyenik kapalı mendil mevcut. Hani ince bir düşünce, belki önceliğiniz olmasa bile hoşunuza gidiyor. Ardından çizgi romanlarınız comic care de olmasa da şeffaf poşetlerle size geliyor. Hani bu cilt veya fasikül fark etmiyor, hepsinde aynı işlemi uyguluyorlar. Bu da oldukça güzel bir detay. 3 siparişimde de Presstij çizgi romandan aldığım ürünlerde ne bir darbe nede bir yıpranma vb. ile karşılaştım. Paketleme konusunda oldukça başarılı bir iş çıkarıyorlar.

Sitelerine girdiğinizde de; kendi ürünlerini, başka yayınevlerinin ürünlerini ve İngilizce fasikülleri satın alabiliyorsunuz. Belki ürün yelpazesi Paralelevren çizgi roman kadar geniş olmasa da; yine de yeterli derecede tatmin ediyor. Aynı Paralelevren çizgi roman gibi Presstij çizgi romanda da, abonelik sistemi mevcut.

Çizgi romanları diğer kitap satan siteler yerine; çizgi roman dükkanlarının sitesinden geçeceksem 3 farklı yerden tercih ediyorum. En başta Paralelevren Çizgi roman ve yeni yeni Goril Çizgi Roman ( şuan bu yazıyı yazarken oradan da 3. siparişim bugün itibariyle kargoya verildi ) ve Presstij çizgi roman. Presstij çizgi romanın kendi yayınları da olduğu için; genelde ön siparişte ki ürünlerini alırken tercih ediyorum. Eee hazır sipariş geçiyoruz, yana İngilizce veya başka ( tex, dylan dog vb. ) ekliyorum.

Çizgi roman sipariş edecekseniz; Presstij çizgi romanında aklınızda bulunmasını şiddetle tavsiye ederim. Aldığınız çizgi romanı beğenir veya beğenmezsiniz, orasını bilemem fakat kargo konusunda şuana kadar beni en çok memnun eden çizgi roman satıcılarından biri.

PS: JBC yayıncılıkta kargo konusunda başarılı fakat fasikül vb. satmadığı için onlardan bahsetmedim.

You May Also Like