Hi guys ! Uzun süredir çizgi roman okumuyordum. Kitaplığımda da bir sürü okunmamış çizgi romanım var fakat bir türlü fırsat bulamıyorum. Zaten çizgi roman olayı bende biraz tuhaf işliyor. Bir dönem oluyor günde 2-3 cilt belki daha fazla bitiriyorum, başka bir dönem oluyor elimi sürmüyorum. Gerçi bu sayede okuyacak çizgi romanda birikiyor, bu bakımdan güzel bir şey. Neyse sizler için Periler ülkesinden nefret ediyorum adlı çizgi romanı ele almak istiyorum. Bu çizgi romanı iki kere okudum, ülkemizde de Marmara Çizgi tarafından ilk cildi basıldı. Maalesef Marmara Çizgi’nin Periler ülkesinden nefret ediyorumu hızlı bastığı söylenemez. 2017’nin Kasım ayında ilk cildi piyasaya çıkarmışlardır. Yavaş mavaş devam edeceklerini umuyorum.

Şimdi arkadaşlar, Periler ülkesinden nefret ediyorum alıştığımız tarzda bir çizgi roman değil. Uzun süredir çizgi roman okuyorsanız, sayfalar size çok renkli geleceğini söyleyebilirim. İlk sayfalarda benim gözlerimi rahatsız ettiğini de belirteyim ama alışıyorsunuz. Amerika’lı Skottie Young’ın elinden çıkan eser kafa dağıtmak için bire bir. Uzun süredir elime alıp, bu ne saçma ve sürükleyici bir eser dediğim bir çizgi roman çıkmamıştı. Periler ülkesinden nefret ediyorum ise size tam anlamıyla bunu veriyor. Canınız mı sıkkın ? Alın elinize bu çizgi romanı okuyun. Kafa mı dağıtmak istiyorsunuz ? Alın elinize bu çizgi romanı okuyun vb vb.

Şimdi Periler ülkesinden nefret ediyorumun konusuna gelecek olursak; adı üstünde bir periler ülkesi var. Bilmeceler bulmacalar tarzında görevlerle bu ülkeden gerçek hayata dönebiliyorsunuz. Baş kahramanımız Gert’imiz de bu ülkeye düşüyor ve bu ülkeden çıkmaya çalışıyor. Ufak bir ayrıntı, küçük kız bedeni formatında hayatına devam ediyor. Yani periler ülkesinde bir küçük kız. 

Gert’in yanında ise onun yol arkadaşı Larry adında bir sinek var. Bu görevleri gerçekleştirmeye çalışan Gert pek başarılı değil ve normal bir kız çocuğu da değil. Bir türlü ülkeden kurtulmayı başaramadığı için artık halkta bu zorba, küfürbaz kızdan kurtulmak istiyor. Özellikle de periler ülkesinin kraliçesinin hain planları mevcut. ( doğruyu söylemek gerekirse kraliçeyi haklı buluyorum ) 

Periler ülkesinden nefret ediyorum çizgi romanı hakkında spoiler vermek istemediğim için burada yazıma bir son vereceğim. Gert’in maceralarını okuyun, gülün geçin sizi eğlendireceğine eminim. İnternet satış fiyatı 20 TL civarında olan bu kitaba değer. En başta söylediğim gibi başta çizimler sizi yorsa da, sonradan alışacaksınız. Türkiye’de iki farklı versiyonda yayınlandı. Biri normal sansürlü haliyle bir diğeri de AMK ekiyle sansürsüz versiyonuyla. Sansürsüz versiyonunu çizgi roman mağazalarından temin edebilirsiniz, internetten sipariş edebileceğini sanmıyorum. ( yine de araştırın )

Son olarak, Marmara Çizgi ne olur Periler ülkesinden nefret ediyoruma devam et. Sıkıldık beklemekten ! 

You May Also Like