Çizgi Düşler yayınevinin çıkardığı ” partilerde kızlarla nasıl konuşulur ” kitabını görmüş ve bu ne demişseniz ? Size direk şunu söylerim; bu öyle taktik kitabı filan değil. Aranızda kızlara nasıl yanaşılacağını bilmeyen varsa ve bu konuda bir kaynak arıyorsa, yanlış kitaptasınız kardeşim. Haa neden bu kitabı aldım gerçekten bilmiyorum. Şaban’ın ben buraya neden çıktım sahnesini aynen yaşıyorum. Ben bu kitabı neden aldım, niçin aldım ? Sanırım bu soruya cevap olarak sadece yazarını verebiliyorum. Gerçekten yazar kısmında Neil Gaiman‘ı görmemiş olsam, bu kitaba şans bile vermezdim. ( keşke de vermeseymişim ). Zaten benim anlamadığım bir nokta da; bu kitapları övüyorlar ediyorlar, arkadaş benim hoşuma gitmiyor. Yani bana hitap etmiyor. Bakın bundan sonrası ağır geçirme olacağından spoiler kısmı olacak. Sözde ENN adında bir kahramanımız var. Bu kahramanımız tam bir hödük, kızlarla konuşamıyor. Bir adette arkadaşı var, çizimlere baktığımız zaman eli yüzü Enn’den daha düzgün. Bunlar arkadaşının zorlamasıyla bir partiye gidiyorlar ama yanlış partiye gittiklerini sonradan fark ediyorlar. Enn kızlarla konuşmaya çalışıyor ediyor ve burada kızların değişik cevaplarına tanık oluyorsunuz. Kısacası şöyle söyleyeyim 1-2 derken kızların dünyalı olmadığını anlıyorsunuz. Yani bunu anlamamak için salak olmak gerekir.

kizlarla-nasil-konusulur  Partilerde Kızlarla Nasıl Konuşulur kizlarla nasil konusulur

 

Öykü de böyle devam ediyor. Enn’in arkadaşı, ilk başta Enn’in de hoşuna giden kızla takılıyor ediyor. Tam Enn bir kızla öpüşüyor ki buraya dikkat, bu öpüşme aslında normal bir öpüşme değil. Bir bakıma kendini uzaylıya teslim etme gibi bir şey. Enn’in arkadaşı ter içinde Enn’i çekip alıyor. Bunlar koşup kaçıyorlar. Enn’in ilk başta göz koyduğu kızın da suratından ateşler çıkıyor.

Evet, çizimler filan iyi güzelde; ” Abi bu ne ? ”. Gerçekten bu ne ? Okumak için okumuş oluyorsun başka hiç bir şey değil. Tahmin edilebilir ve saçma bir şey. 18 TL olan bu çizgi romanı 11.80 gibi bir fiyata internetten satın alabilirsiniz. Bana kalırsa almayın. Saçma ama renkler ve zevkler diyorum.

PS: Çizimlerini gerçekleştiren Fabio moon ve Gabriel Ba gerçekten çok iyi bir çıkarmış.

You May Also Like