Oxford maceran da top 5 mekanını seç deseler; kesinlikle Lighthouse listemde yer alır. Bakarsanız öyle büyük al benisi olan bir mekan değil AMMA ve lakin Oxford’a yolunuz düşerse bir soğuk birasını içmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. New Road’dan aşağı vurdurursanız ( Oxford Castle’ın olduğu yokuş ) çok rahat bulabilirsiniz. Tam adresi ise Park End Street olarak geçiyor. Buranın iki güzel yanı var. Birincisi eğer fazla para harcamayayım ama kokteyl denemekten de mahrum kalmayayım diyorsanız tam adresinizdesiniz. Zaten Oxford’da bir kaç güzel kokteyl yapanlardan biride bura. Her gün happy hour’u mevcut. 1 kokteyl alana diğer kokteyl bedava. İki kokteyli 8-10 pound arası bir para ödeyebilirsiniz. Ayrıca aparatları da oldukça başarılıdır. Yalnız kalamar sevenlerdenseniz lütfen kalamar söylemeyin. Yenilebilir tarzda olmasına rağmen benim gibi kalamar düşkünleri için 10 üzerinden 5 edecektir. Rus salatasını da ton balığıyla yaptıklarını söyleyeyim. Yani bir fırsat tanıyın.

kokteyl  Oxford'ta Uğranması Gereken Yerler: Lighthouse kokteyl
Görüntüyü bozan iki göbek için kusura bakmayın (:

Gelelim buranın en güzel yanına, balkonuna. Lighthouse nehrin üstünde küçük bir balkona sahip. Yaz kış demeden burada oturabilirsiniz. Hava soğukken burayı tercih edecekseniz arkadaşlarınızdan biri belli müddetlerle ısıtıcının tuşuna basmak zorunda kalacaktır. Benden size tavsiye tuşa yakın oturmayın. Hafta sonları içerisinde canlı müzik veya DJ gibi etkinlikler oluyor, açıkcası benim pek hoşuma gitmedi sahne alanlar. Yinede şansınızı deneyin.

Havalar güzelleştikçe balkonunda yer bulmanın zor olduğunu bunun için isterseniz rezervasyon yapabileceğinizi de ileteyim. Bir kaç kere kapısından dönmüşlüğüm mevcuttur. Özellikle arkadaşlarınızla laflayacak bir mekan olarak 10 numaradır.

 

Adres:
The Lighthouse
1 Park End St, Oxford OX1 1HH

Telefon: 01865 204060

You May Also Like