Daha önceden İngiltere’ye gelmeden önce priz çevirici hakkında yazdığımı hatırlıyorum. Maalesef Türkiye’den aldığım priz çevirici dün akşam itibari ile bozuldu. Bende bugün yenisini almak için Boswell & Co’ ya gittim. Burası city center’da. Eğer abuk sabuk şeylere ihtiyacınız varsa her şeyi burada bulabilirsiniz. Mutfak ürünlerinden bavula kadar her şey var. Fiyat olarak pek bir şey söyleyemiyorum açıkcası. Ben kendi tenceremi filan de buradan almıştım. Her neyse çevirici içinde buraya gittim ve aradığımı buldum. Yalnız burada şöyle bir sıkıntı çektim, bir sürü çevirici modeli var. Genelde hangi ülkeler için olduğu yazıyor ama bizim Türkiye’yi maalesef kaale almamışlar. Halbuki Oxford’da hatırı sayılır bir Türk yoğunluğu var.

Danmark UK adı verilen çeviricilerden siz, Ireland, cyprus’la başlayıp middle east ile biteni alacaksınız. Boyut olarak diğerlerinden daha ufak bir boyu var. Tip olarakta size ekte resmi sunuyorum. Fiyatı resimde de görebileceğiniz gibi 5 pound. Yanlış hatırlamıyorsam ben Türkiye’de alırken 30 lira civarı gibi bir meblağ ödemiştim. Kısacası Oxford’tan almak daha mantıklı olabilir. Ama siz yine de riske girmeyin gelirken yanınızda bir tane getirin.

Bu arada bu mağaza 1738 yılında kurulmuş. Valla helal olsun, bu ve bunun gibi bir sürü eski mağaza mevcut. Adamlar gerçekten kültürlerine, binalarına, işlerine sahip çıkmışlar.

Sonuç;

  • Buradan daha ucuza alabilirsiniz fakat ilk geldiğiniz gün kapalı olabilir. Onun için yanınızda yedek getirin bir tane
  • Oxford’a gelince tarihi yapılara ve eski mağazalara doyacaksınız

You May Also Like