Oxford Türk restoranlarında ilk sırayı Bodrum’u ele alarak yapmıştım. Şimdi gelelim Oxford Grill’e. Burası Alice House‘un bir paralel sokağında, eğer Alice’te kalıyorsanız burayı illa ki göreceksiniz. Yaban ellerde canınız rakı çekecek olursa, burası imdadınıza yetişebilir. Restoran bazında rakı içebileceğiniz tek yer burası, onun dışında rakı alabileceğiniz bir kaç adres mevcut. Oxford Grill Türk restoranları arasında en pahalısı diyebilirim fakat oldukça rağbet gören bir yer. Yani sadece Türkler değil yabancılar da buraya akın ediyorlar. Mekanın içerisi albeniden uzak bir restoran. Rağbet görmesine rağmen öyle büyük bir şey beklemeyin, gerçi Oxford‘da öyle çok fazla şaşalı mekanda mevcut değil. Benim açımdan bu mekan güzel başlayan ama sonunda gitmekten uzak durduğum bir yer olarak hafızamda yer alıyor. Daha Oxford’da çömez vakitlerimde arkadaşımla gitmiştim. Size verilen menü de ekstradan günün kampanyası gibi bir teklif sunuluyor. Bu mekana gelirseniz karnınızı bu şekilde daha ucuza doyurabilirsiniz. Aperatiflerden ciğeri tercih etmenizi pek önermiyorum. Maalesef benim gibi ciğer seven birinden geçer not alamadı. Eeee kardeşim orası İngiltere derseniz de, umurumda değil.

Yemekleri Oxford’da ki Türk lokantalarına göre daha lezzetli olduğu gerçeğini kabul etmekle beraber, kapısında Turkish restaurant yazıp, memleketini sorunca Türkiye değil de başka bir isimle hitap edince insan biraz soğuyor. Burada kimsenin ırkına, milliyetine lafım yok fakat aramızda geçen muhabbet pek hoşuma gitmemişti. Onun içinde gitmeyi bıraktığım yerlerden biridir.

Onun dışında ayran bulabileceğiniz ender yerlerden biri olduğunu da söyleyeyim. Mezeleri ortalamanın üzerinde başarılıdır. Gidince siz yine de bir kere uğramayı unutmayın. Bakalım siz beğenecek misiniz 🙂

Adres: 21 Cowley Rd, Oxford OX4 1HP, İngiltere

(görseli google’dan çordum, kusura bakmayın )

You May Also Like