Evet arkadaşlar uzun süredir yazamıyorum kusura bakmayın. Yazmamın sebebi ise biraz konuların birikmesiydi, combo yapayım dedim. Şimdi ilk konumuz spor salonları. Oxford’a gelmeden önce internette spor salonlarını arattım ve aklıma bir tanesi yatmıştı. Salon city center’da  L.A Fitness adında bir yerdi fakat bende olmayan şans bir kez daha kendisini gösterdi ve salon ben geldiğim sıra kapandı. El değiştiren ve tadilata alınan salon Pure GYM adıyla geçtiğimiz hafta tekrar Oxford’lulara merhaba dedi. Şimdi güzel arkadaşlar, eğer sizde spor yapmak istiyorsanız ve bunun city center’da olmasını istiyorsanız gidebileceğiniz yer burası. Açık adresi; House 16 &,St Ebbes St,Oxford OX1 1PT. Kısacası St Ebbes’e gideceksiniz tam karşısında Superdry mağazası bulunuyor. Şuan kapalı olan Westgate’e high street’ten giderken sol arada kalıyor. Buraya ilk ay üyelik bedeli ve aylık kullanımla 30 pound’a üye oluyorsunuz. Salon Oxford için bulabileceğiniz en temiz ve merkezi salon. İlk aylardan sonra ise 22-23 pound arası bir şey ödüyorsunuz. Maalesef cash çalışmıyorlar sadece debit card veya kredi kartıyla işlem yapıyorlar. İçerisinde iki adet stüdyo bulunuyor ve bu stüdyoların zamanlaması hem internet sitelerinde hemde salonda ki panoda bulunuyor. Soyunma odaları oldukça temiz, tek sıkıntı ağırlık ve cardio alanının aşağı katta olması bu da tavan yüksekliği konusunda biraz sıkıntı yaratıyor. 17:00-19:00 arası gitmemenizi tavsiye ederim.

Gelelim diğer seçeneklere, bu salona üye olmadan önce Ferry Leisure Centre’a üye olmuştum. Yanlış hatırlamıyorsam sınırsız üyelik aylık 45 pound gibi bir şeydi. Anlayacağınız Pure Gym’den hayli bir pahalı. Buranın avantajı ise yüzme havuzunun ve kortlarının filan bulunmasıydı. En kötü yanı ise; özellikle ağırlık konusunda önemli eksikleri vardı. Eğer amacınız yüzmek ve cardio aletleriyse burayı tercih edebilirsiniz, onun dışında tercih etmemenizi öneririm. Arkadaşımdan öğrendiğime göre burası belediyeye ait bir yermiş ve son olarak tercihiniz buradan yana olursa suyunuzu kendiniz götürün; içeride gereksiz bir pahalılık söz konusu. Banbury road tarafında; Ferry Pool Rd,Oxford,OX2 7DP.

Üyeliklerden önce ziyaret ettiğim bir diğer salon ise Feelfit Gym’di. Buraya üye olmadım sadece bilgi almaya girmiştim. Aslında burası MMA ve dövüş sporları için biçilmiş kaftandı. Eğer bu alan üzerine ilginiz varsa tercihinizi bu kulüpten yana yapın. Yalnız mesafe olarak oldukça uzak diyebilirim. Ve aylık 40-50 pound arası bir şeydi diye hatırlıyorum. Adresi; 21 Templars Square, Oxford OX4 3XQ. Otobüs kullanmadan maalesef gidilmiyor. Son olarak bunun karşısında yeni açılan Pure GYM’in diğer şubesi ve başka bir salon daha mevcut. Bu iki salon 7/24 açık olduğunu hatırlıyorum.

 

You May Also Like