Sevgili arkadaşlar Oxford’a geldiyseniz kesinlikle dondurmasını yemeniz gereken bir yer var. Adı; George & Danver burası Chris Church‘un çaprazında kalıyor. Chris Church’de Harry Potter’ın uçuş kısmının çekildiği yer. Orayı da bir ara kaleme alacağım. Şimdilik George & Danver İce cream ile devam edelim. Buranın hikayesi 1992 yılında başlıyor. Adamların lezzetinden mi yoksa bulundukları yerden mi bu kadar tıklım tıklım dolular ben karar veremiyorum. Türkiye’de dondurma yemiş birisine göre ( bana göre ) öyle ahım şahım bir tatları yok. Ama Oxford’da el yapımı dondurma satan yerlerin sayısı da oldukça az. Gidip Tesco’dan Mc’den dondurma yemeye illalah edebilirsiniz. Buranın bir diğer artısı da dediğim gibi Chris Church’in çaprazında olması. Zaten tarihi olan bir yerin üstüne Harry Potter filminde set olarak kullanılması adamların dondurmasının üstüne çikolata sosu olmuş.

george dondurma  Oxford Gidilmesi Gereken Yerler: George & Danver george dondurma

Hafta sonu artan turist yoğunluğuyla beraber burada uzun kuyruklar oluşuyor. Dışarısında ve içerisinde oturacak alanlar mevcut. Fakat aklınıza öyle Türkiye’de ki gibi büyük açık alanlar gelmesin bir kaç tane masadan bahsediyoruz. En fazla satılan aroması bana kalırsa; Oxford Blue. Bir kaç kere gittiğimde bitmiş ve yenisinin gelmesini bekliyorlardı. Belki de bana da denk gelmiştir bilemiyorum. Ben de bir kere denemiş olmak için Oxford Blue söylemiştim, pek hoşuma gitmedi. Popüler olmasının nedeni adında geçen Oxford ibaresinden kaynaklanabilir.

3 top dondurma 4.5 pound. Öyle pahalı bir şey de değil. Parasının hakkını verdiğini söyleyebilirim, bildiğiniz dondurma dolu dolu geliyor. Külahın iç kısmıda doluyor, yani bizim ülkemizde ki gibi boş külah yemiyorsunuz. Sanki Algida‘nın cornetto‘sunu yiyormuşsunuz gibi düşünün. Benim size tavsiyem külah tercih etmeniz, hatta ben dondurmadan daha çok külahını beğendim. Bu da benim serseri serbest stilim.

george 2  Oxford Gidilmesi Gereken Yerler: George & Danver george 2

Yoğun saatlerde uğramak istemiyorsanız akşam üstü veya hafta içi burayı deneyebilirsiniz. Hafta içi oldukça yoğun oluyor. Bir kaç kere de bir dondurma için bu kadar sıra beklenir mi kardeşim diyerek olay yerinden ayrılmışlığımız vardı.

You May Also Like