Vallahi sevgili arkadaşlar bu konu şuan için aklımda yoktu. Sıcağı sıcağına yazma ihtiyacı duydum. İngiltere’nin Oxford kentine gitmeye karar verdiğim anda ister istemez gece hayatını da merak etmiştim. Hafta sonları zatenbir  gece hayatı mevcut. Fakat hafta içi özellikle Çarşamba günleri ayrı bir olayı var bu şehrin. Daha iki günlük arkadaşlarım bugün okulda bana bir kağıt tutuşturdu ve akşam gel dediler. Saat 22:30 dan önce girişlerde bedava olan ondan sonra 4 pound ücrete tabii olduğunuz bir kağıt.Bu saatten sonra gelirseniz kağıt yoksa 5 pounda giriş yapıyorsunuz. Ayrıca bu kağıtla 1 veya 2 içki bedava. Her neyse ister istemez bir kararsızlık yaşadım ama sonunda aynı yurtta kaldığım arkadaşımın da çağırmasıyla gitmeye kararı verdim. Şimdi sevgili arkadaşlar Türk her yerde Türktür de, alemin tek zekisi de biz değiliz. Diğer milletlerin de kafası aynı çalışıyor. Mekana girmeden önce dışarıda içilen bir kaç bira ardından mekana giriş. Yurdun dışında ve öğrencilerin sosyalleşme yerinde bildiğiniz bir yığın insan  mevcuttu. Herkes ellerine birer bira almış, hem konuşuyorlar hem içiyorlardı.  Ben biraz geç indiğim için bir bira içip mekanın yolunu tuttuk. Girişte pasaport veya daha önce ki yazılarımda da belirttiğim gibi ID kartınızı güvenliğe vermeniz gerekiyor. Adamlar elektronik çağa geçmiş ve yaşamlarına adapte etmişler. Kapıda bir okuyucu var, ID’nizi okuyor öyle giriyorsunuz. İçeriye girdiğinizde aynı vezne veya danışma ne derseniz deyin öyle bir şey var. Giriş indirimli 4 pound. Eğer kartınızı göstermezseniz 5 pound’a giriyorsunuz. Türkiye de alışık olduğumuz eli damgalama burada da mevcut.

Yukarıda ki vestiyere montunuzu bırakmak isterseniz vereceğiniz ücret ise 1.5 cent. Her neyse içeri giriyorsunuz yerler yapış yapış. Şahsen ilk dikkatimi çeken bu oldu. Mekanın adını hatırlamıyorum kusura bakmayın çünkü umurumda da değildi. Amaç sosyalleşmek sonuçta. Her neyse sağ tarafta hoplayan zıplayan dans edenler sol tarafımda bar da sıra bekleyenler. İçerisi ana baba günü. Dans edenlerden tutun shot atanlara veya tanımadığı biriyle öpüşenlere her şey var. Hatta kendi sınıfımda olan bir Arap bildiğiniz gece boyu bir kızla yiyişti. Hani arap diye küçümsediğimi sanmayın ama tip mipte yok hani. Türkiye’de sokakta bu kızla oğlanı görseniz, kıza bak yanında ki herife bak dersiniz. İlk başta içkilerin bedava olmasıyla herkes hurra bara yoğunlaşıyor. Mekanda sık sık güvenlik geziyor. Sağa sola salça olan veya alkolü kaçıranlara müdahale ediyorlar. Bu adamların şakası yok, dikkat edin beyler.

Böyle bir ortamda kız düşürmek çok basit. Yalnız o an yiyiştiğiniz kız 5 dakika sonra başkasıyla yiyişiyor olabilir. Yani bunu gördüğünüzde üzülmeyin. Saatler ilerledikçe mekan maalesef daha da pisleşiyor. Türk olunca ister istemez bazı şeyleri yadırgayabiliyorsun. Örneğin bir çocuk ayakta zor duruyordu. Yanında ki de gece boyu dans ettiği öpüştüğü kız vardı. ( Gözlemlediğimden değil, bütün gece yanımızda dans ettiler ). Bunlar belki de sevgili olabilirler, pek bir fikrim yok. Gecenin sonunda kız çocuğu tutarken başka bir çocukla öpüşüyordu.

Bir parantezde paraguay kızlarına açmadan edemeyeceğim. Çok güzel dans ediyorlar abi. Bir ara Don Omar’dan Danza Kuduro çaldı ve oynadılar. Ben mest oldum. Ne kadar zayıf olsalar da o ünlü kalçaları mevcut bu arkadaşların. Biraz hayvanca bir tabir olacak ama düşürebiliyorsanız düşürün.

Yurtdışına giden herkese denilen belli başlı sözler vardır. Bunların en ünlüsü bana kalırsa; ” Türklerle takılma ”dır. Bunu illaki duymuşsunuzdur. Duymayanı dövüyorlar sevgili arkadaşlar. Bu bir yere kadar doğru. Bunu da ilerleyen günlerde yazacağım ama bazı durumlarda takılacaksınız, takılmalısınız. Misal bu gece şans eseri barda alkol sırasındayken taburede oturan biriyle karşılaştık. Bize direk ” Türk müsün ” diye sordu. Bu da ayrı bir komedi. Bir insana Türk müsün denir mi ? Ya değilse ? Her neyse evet Türküz vb. muhabbeti döndü ve bu herifle kanka olduk. Gerçi yarın ne olacağız belli değil. O dozajda ki alkolden sonra bir Çinliyle bile kanka olabilirsiniz. Neyse, meğer adam o mekanın DJ’lerindenmiş. Ve kendisi üniversite eğitimi için Oxford’daymış. İlk defa Türklerle karşılaşıyormuş ki buna inanın şaşırdım. Sokağa çıkıp; Türk var mı diye bağırsanız bir tane bulma ihtimaliniz hayli yüksek. Rakı balığı özlediğini ve sofra kurmak istediğini söyledi, bizde Türk olarak elbette yaparız dedik. Gece boyunca ara ara takıldık. Gerek DJ kabinine girdik gerek barda oturduk gerek dışarıda hava aldık. Sayesinde 50 cent – 1 pound’a da içkileri götürdük. Eğer böyle fırsatlarla karşılaşıyorsanız takılın arkadaşlar. Bakalım yarın haberleşecek miyiz ? Merakla bekliyorum.

dans  Oxford Gece Hayatı dans

Bir diğer konu da dokunma ile ilgili. Dokunma deyince aklınıza karşı cins geliyorsa, yanılıyorsunuz. Bakın sevgili arkadaşlar, siz siz olun yabancılara dokunmayın. İyi niyetli olsanız da, şaka yapmak isteseniz de adamlar el temaslarından hoşlanmıyorlar. Bugün bir arkadaş az kalsın bunun kurbanı oluyordu. Boş yere başınız belaya girmesin.

Yine kızlara dönecek olursak. Yiyişip yiyişip eliniz boş dönme ihtimaliniz kuvvetle muhtemel. Belirli bir seviyeye gelip bırakıyorlar. Ve dominantlar. Tabi bu dediklerim hepsi için geçerli değil. Misal dans ederken biri omzuma vurdu arkamı dönmeye kalmadı ki kendisi yanımda belirdi. Bir kız çocukla öpüşüyordu. Kız çocuğu yanımda ki duvara yasladı. Ben dans etmeye devam ettim çocuk bir ara, bir iki harekete yeltendi, kız geri çekti kendisini. Sonra tekrar kontrolü aldı ve çocuğu istediği gibi hareket ettirdi. En sonunda da çocuğun elinden tutup barın o tarafa doğru gittiler. Ben bir 5-10 dakika sonra WC için aşağı kata giderken bu sefer kız çocuğu yukarı çıkarıyordu. Bir şeyler yaptılar mı ? Sanmam. Ama bunun gibi bir kaç kız daha gördüm. Bildiğiniz dominant bu arkadaşlar.

Sonuç;

  • İngilizce konuşamasanız bile alkol ve dans evrensel bir dildir
  • İşinize yarayacak Türklerle takılın
  • Yabancılarla el temasında bulunmayın
  • ID kartınızı yanınızda taşımayı unutmayın. Bir arkadaşa bakıp çıkacağım yemiyor.
  • Güvenliğe bulaşmayın

 

Ekleme: Bu yazı dün gece yazılmış bu sabah yayınlanmıştır. DJ çocuk yazdı rakı balığı soruyor.

You May Also Like