Herkese merhaba ! Bugün sizler ile yurtdışı araştırmalarına dayanan bir konuyu ele alacağım. Ortalama bir çift ne kadar sıklıkla seks yapar ? Eğer evli değilseniz, evlendiğimde haftada şu kadar seks yaparım filan gibi hayalleriniz var ise, üzgünüm ama realite tamamen farklı işliyor. Yine de böyle düşündüğünüz için hakkınızı yemeyelim. Evli çiftlerin ortalama seks sayıları ilk yıllarında oldukça fazla. Buna bizim dilimizde, cicim ayları tarzında isimlerde takılıdır. Ne kadar beraberliğinizin süresi artarsa, seks sıklığınız o kadar düşme ihtimali de var. Tabi rakamlar veya yorumlar ümit kırıcı olsa da, siz herkes gibi olmak zorunda değilsiniz. Ne kadar verimli ve aktif seks hayatınız var ise, ilişkinizden o kadar mutlu olursunuz. Bunu ben değil yapılan araştırmalar söylüyor.

Amerika’da evli çiftler ve uzun yıllardır beraber olan partnerler üzerine yapılan araştırmaya göre; yılda 51 kez seks yapılıyormuş. Kabaca her hafta 1 kere seks yapıldığı bulgularına erişilmiş. Arada sırada gazete sitelerinde filan bazı manşetleri görürsünüz; haftada 4 kere seks yapmak insanı mutlu ediyor, uzun yaşamanın sırrı seks yapmak tarzında. Bunlara anti tez olarakta; Amerika merkezli Sosyal Psikolojik ve Kişilik Bilimleri Dergisinin yayınladığı bir makale mevcut. Haftada bir kez seks yapmayı, çiftler için yeterli görüyorlar. Üç veya daha fazla seks yapan insanların, daha mutlu olduklarını kanıtlayan bir şeyin olmadığını söylemekteler.

Seks İçin En İyi Vakit

Hazır yılda ortalama ne kadar seks yapıldığından bahsetmişken, sizler için günün hangi saatinde ve ne zaman seks yapmanız gerektiğini de söyleyeyim. Bildiğiniz seksolog moduna girdim, haydi hayırlısı.

Hormon düzeyimize göre bu vakit öğleden sonra 15:00 sularıymış sevgili arkadaşlar. Çoğumuzun ofiste olduğu bu saat, aslında hormonsal aktivite olarak en faydalı zamanımız olması, biraz iç burkmadı değil. Tamam erkekler sabah saatlerinde oldukça aktif olabiliyor fakat kadın ile erkeklerin hormon aktiviteleri öğleden sonra 15:00 gibi uyuşuyormuş. Hatta erkekler için, en iyi performanslarını sabahları göstermeleri kuvvetle muhtemel ibareleri mevcut. Yine de seksin tek taraflı olmadığını düşününce 15:00 gayet ideal bir saat gibi gözüküyor. Hatta erkeklerin bu saatlerde daha duygusal olduğu söyleniliyor. Duygusal olduğumuzda da, seks sırasında kadınların ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebiliyormuşuz. Yani halk arasında; ” işini bitirdi, kıçını döndü, uyudu ” modundan çıkıyormuşuz.

Ortalama Bir Çift Ne Kadar Sıklıkla Seks Yapar sexy girl

Seks Antrenman Yerine Geçer Mi ?

Konumuzun başlığı ortalama bir çift ne kadar seks yapardan nasıl buralara geldi diyebilirsiniz. Açıkcası laf lafı açıyor. Geçtiğimiz günlerde iş yerinde ki, bir arkadaş spor yapmayı sevmediğinden bahsetmişti. Onun yerine yediklerine dikkat ediyor ve antrenman yerine seks yapıyormuş. Öncelikle bu arkadaşımı, bekar haliyle bu kadar çok rahat partner değiştirebildiği için kutluyorum.

Sonra da, seksin antrenman yerine geçip geçmediği hakkında bir kaç cümle söylemek istiyorum. Sizler de benim bu arkadaşım gibiyseniz, maalesef seksin antrenman yerine geçmediğini üzülerek bildirmek istiyorum. Evet, seks kalori yaktırır ama bir idman gibi değil. Burada yakacağınız kalorilerde, sizin ritminize, sürenize, hareketliliğinizle alakalıdır.

Burada bilime danışıyoruz ve takvimlerimiz 2013 yılını gösteriyor. Montreal Üniversitesinde ki araştırma görevlileri, 30 dakikalık seks ile 30 dakikalık bir cardio antrenmanını kıyaslamak istemişler. 21 tane çiftin katıldığı araştırmada, özel bileklikler filan takılmış. Araştırmanın sonucunda, erkeklerde ortalama 100, kadınlarda ise 69 kalori yakıldığı ortaya konmuş. Hani normal bir idmandan ne kadar düşük olduğunu iyi kötü anlamışsınızdır. Aynı süre zarfında cardio çalışmasıyla, ortalama yakılan kalori miktarı ise 276′ imiş. Burada atlanmaması gereken en önemli noktalardan biri; 30 dakika non-stop performans gösterebiliyor musunuz ?

Bu kadar yazıdan sonra, seksi kötülüyormuşum gibi bir anlam çıkmasın. Antrenmanınızı yapın gidin bir de seks yapın. Sağlıklı, mutlu, az stresli yaşamış olursunuz. Sadece yaza kilo verip, formda gireceğim diyorsanız; izlemeniz gereken yöntem haftanın 4 günü seks yapmak değil. Onun yerine spor ve seksi kombinlemek. Seksin faydalarından biri de bağışıklığınızı arttırmak. Genelde stres azaltıyor filan denir ama, bağışıklığı da yardımcı olmaktadır. Burada şu detayı vermek zorundayım; prezervatif kullanın arkadaşlar. Yok zevk alamıyorum, yok sıkıyor filan demeyin. Bağışıklığı arttırsa da, partnerinizin geçmişini sonuçta bilmiyorsunuz. Hadi partnerinizi geçtim, tek gecelik ilişkileriniz varsa prezervatif şarttır. Kaçımız birlikte olmadan önce, kapsamlı bir tahlil istiyoruz ? dimi ama.

Ortalama Bir Çift Ne Kadar Sıklıkla Seks Yapar seks performansi

Seks Performansınızı Ölçün

Evet arkadaşlar, patron çıldırdı ve sizlere seks performansınızı ölçmenizi öneriyor. Teknoloji gelişti gibi klişelerden bahsetmek istemiyorum fakat gerçekten gelişti. Akıllı saat ve bileklikler günümüzde büyük bir yer kaplamaya başladı. Bir kere yaşamımızı kolaylaştırdıkları için, vazgeçilmezlerimizden biri olmaya başladılar. Neredeyse her bütçeye göre modeller ve markalar mevcut. Bunlardan biri geeksme adında bir marka. Belki hayatınızda geeksme’yi ilk defa duyuyorsunuz, olabilir. Bu markanın ürünleri maalesef Türkiye’de satılmıyor fakat yurtdışından temin edebilirsiniz.

Peki geeksme’nin artısı ne ? Tabi ki; seks performansınızı ölçebiliyor olması. Telefonlarımızda nasıl uçak modu varsa bu saatlerde de aşk modu var. Bileğinizden sizin harcadığınız kaloriyi, süreyi filan ölçebiliyor. İşin güzel tarafı ise seks performanslarınızı arşivliyor olması. Yani ileride, oturup performanslarınız hakkında, bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Ücret olarakta 75 euro civarında bir fiyatı var. Bakacak olursanız, piyasaya göre oldukça da ucuz. ( TL’e çevirseniz bile ). Bilekliğin yanında telefonunuza indirdiğiniz uygulaması sayesinde, günlük adımlarınızı, yaktığınız kalorileri, uyku kalitesini filan de ölçebiliyorsunuz. Kısacası, piyasada ki klasik akıllık saatlerle aynı özellikleri de sizlere sunuyor.

Kullanıma geçmeden önce, aşk modunuza almanız gerekiyor belki bu biraz sıkıntı yaşatabilir. Nedeni ise; aşkım 1 dakika durda akıllı saatimin modunu değiştireyim demek, ortamın büyüsünü bozabilir. Belki prezervatifi takarken belki de, daha iş o raddeye gelmeden önce gerekli ayarlamaları yapmanız gerekebilir. Eee efendim, ben size o kadar tüyo verdim, bu kısma çözümüde siz bulun.

Seks Performansınızı Artıracak Spor

Ve son olarak size seks performansınızı arttıracak bir spordan da bahsedip, konuya bir son verelim. Yoga arkadaşlar. Açıkcası yogayı bir spor olarak görmeyebilirsiniz. İster spor deyin ister demeyin fakat Hindistan merkezli araştırmalara göre seks performansını olumlu yönde etkiliyor. Hatta yapılan bir araştırmaya göre; 3 ay yoga yapan tüm erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin, performanslarında iyileşme gözükmüş. Aynı sayıda, erken boşalmayı engelleyen ürün kullanan gruplarda ise bu rakam %80 civarıymış.

Hem doğal yoldan seks performansınız artıyor hemde vücudunuz derli toplu bir hal alıyor. Esnekliği filan hiç saymıyorum bile.

Onun için; yogaya gerekli önemi verin. İleride nimetlerini göreceğinize emin olabilirsiniz.

Journal of Sexual Medicine’in de bu konu hakkında yayınladığı bir makale mevcut. Yoga yapan erkeklerin performans, boşalma kontrolü ve arzu, isteklerinde artış olduğunu ortaya koymuş. Araştırmaya katılan erkeklerin 12 haftalık bir periyotta yoga yaptığını da dipnot olarak ekleyeyim.

Kısacası yogaya başlayın ve hiç yoktan 3 ay sabredin. 3 ay sonra performansınızda bir değişiklik yok ise, başka spor öneririm 🙂 Gidip adamlara, kardeşim sizin araştırmanızın sonuçları böylede bizde sonuç böyle çıkmadı diyemem ya.

Bir konumuzda daha, ortaya karışık olarak bir sürü şeyden bahsettik. Başka bir konuda görüşünceye kadar, kendinize iyi bakın. Zaman ayırıp, yazımı okuduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim efendim…

You May Also Like