Hi Guys ! Bugün sizlere, benim yıllardır favori mekanım olan; Old English Pub’tan biraz bahsetmek istiyorum. Hani insanın her gittiğinde, saçma bir huzur kapladığı yerler vardır. Nedense, o mekanın sıcaklığı mı dersiniz yoksa her gittiğinizde aynı kalitede hizmet alacağınızı bileceğinizden midir, bilemem böyle bir hisse kapılırsınız. Old English Pub‘ta benim için böyle bir mekan. Bu yazım belki biraz reklam yazısı gibi olacak ama emin olun, para mara aldığım yok. ( keşke olsa :p ). Bağdat Caddesinde yaşayanlar veya işi bir kaç kez düşmüş olanlar, iyi kötü Old English Pub’ı görmüştür.

Tam ünlü Şaşkınbakkal ışıklarda yer alır. Ünlü diyorum çünkü burası sarı dolmuşlarda söylenilen bir yerdir. Şaşkınbakkal denildiği zaman Marks ile Boyner’in orada ki ışıklar ilk akla gelir. Maziye baktığımda, benim ilk öğrendiğim kilit noktalardan biriydi. Old English Pub‘ta Marks’ın tam karşısında birinci katta yer alır. Taa 1995 yılına dayanıyor tarihi, o dönemlerde de orada mıydı ? Açıkcası bilmiyorum ama 2008’den beri orada olduğunu biliyorum. O tarihten beri de benim favori mekanlarımdan biridir. Haa favori mekan filan dediğime bakmayın, öyle her hafta düzenli gittiğim bir mekan değildir. Nedense burası diğer mekanlara oranla daha az uğradığım ve herkes ile gitmediğim bir yerdir.

Öğle saatlerinde veya öğleden sonra tek başınıza gidip, caddede ki insanların koşturmasını izleyebilirsiniz. O sırada yudumlayacağınız birada, kafanızı dağıtmanızı sağlayacaktır. Bir dönem tadilata girdiğinde, açılıp açılmayacağından emin değildim ve paniklediğimi söyleyebilirim. Caddebostan’da ki Havelka’nın kapanmasından sonra bir göz bebeğiminde kapanmasını açıkcası istemiyordum. Valla Caddebostan’da ki Havelka ve Mehmet abiyi de özlemedim değil. Neyse orası ile ayrı düştük bari Old English Pub ile ayrı düşmeyelim…

Bu dediğim şeyi ben arada yaparım. Gün içerisinde gider kafamı dağıtırım mesela. Yada belirli başlı arkadaşlarımla laflamak için yolumuz düşer. Her seferinde de garsonundan, kapıda karşıyan görevli arkadaşa hepsi sizinle ilgilenir. Şöyle bir düşünüyorumda, hiç mekandan üzgün yada sinirli ayrıldığımı hatırlamıyorum. ( mekandan kaynaklanan )

Yolunuz düşer ise, kesinlikle şunu yiyin veya deneyin demiyorum. Yemekleri filan bana kalırsa oldukça başarılıdır. Verdiğiniz paranın hakkını verir yani. Çok ekstrem lezzetler ve tat arıyorsanız zaten size bir şey diyemem. Fiyat olarakta bu akşam 2 tane combo fajita, tatlı olarak bir adet dondurmalı profiterol ki burada Hunger’ın daha başarılı olduğunu da utanmadan sıkılmadan söyleyebilirim. Lezzetli miydi ? Evet ama Hunger bu konuda daha iyi. Bir tane fıçı 50’lik Carlsberg, bir tane Kronenbourg blanc ki İngiltere’de normal Kronenbourg benim favorimdi. Maalesef ülkemizde şuan dışarıda bu satılmıyor. Bunların dışında da alkolsüz Mojito vardı, toplam hesap olarakta 163 TL ödedik. Sizin hesabınıza göre pahalı mı bilemiyorum ama bana gayet normal bir hesap olarak geldi.

Old English Pub, gerek müşteri memnuniyetiyle gerek yemekleriyle kafa dinleyebileceğiniz bir yer. Yolunuz düşerse gidin deneyin sevgili arkadaşlar. Öncelikle Bağdat caddesinde böyle mekanlar keşke artsa, daha doğrusu böyle hizmet veren yerler artsa ne güzel olur. Kendilerinin yıllardır hizmetlerini bozmamasından dolayı tebrik ediyorum.

Daha nice seneleri beraber geçirmek dileğiyle. Sağlıcakla kalın…

You May Also Like