Daha önceden blogumda yer verdiğim 2 ciltlik bir manga olan All You Need Is Kill‘ın  an itibariyle 2. cildini de bitirmiş bulunuyorum. İlk cildin sonunda bir süprizin bizleri beklediğini söylemiştim. İkinci cildin ilk başında Metal ceketli sürtüğün hikayesi anlatılıyor. Daha sonra seri normale dönerek asıl kahramanımız olan Keyci’ye yöneliyoruz. Şuana dek okuduğum mangalarda belki de seviyesini hiç bozmayan seri bu seriydi. Bunun sebebi kısa olması da olabilir, açıkcası bu konuda pek bir fikrim yok. Sadece sizlere şunu söyleyebilirim ki, bu manga serisini alın ve okuyun. 2. cildin sonu ” vay anasını serhat ” moduna sokuyor. Şahsen hiç beklemediğim bir şekilde bitti ve beni şaşırttı.

İkinci cilt ilk cilde göre daha da iyi. İlk cildi okurken bazı anlarda acaba demiştim fakat ikinci ciltte olayı ve hikayeyi kavrayabiliyorsunuz. Akılçelen kitaplar bu mangayı Türkçe’ye çevirerek iyi bir iş yaptıklarını söyleyebilirim. Çizimleri filan de oldukça başarılı. Şuan Titana Saldırıyı okuyorum ve çizimlerini kıyaslayınca bu serinin daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Yormuyor ve anlaşılabilir ( bir iki sahne dışında ).

Bir manga sever olarak, yayın evlerinin böyle kısa ve has serilere daha fazla ağırlık vermesinden yanayım. Her ne kadar tadı damağımda kalmış olsa bile, bazı seriler gibi bazı ciltler hayal kırıklığına uğrattı derdi olmuyor. Maalesef bazı seriler uzadıkça hayal kırıklığına uğratabiliyor.

Neyse lafı fazla uzatmayayım, alın okuyun pişman olmayacaksınız.

 

You May Also Like