Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bugün ele alacağım konu şu NASA t-shirtü. Dönem dönem böyle şeyler moda olur ve etrafımızda Kızılay dağıtmış gibi dolanırlar. Kimseyi yargılamıyorum aslında, illa zamanında bende yapmışımdır. Mesela ben coca cola t-shirtlerini çok severdim hala da pull and bear‘da filan bu t-shirtlerin farklı versiyonları mevcuttur. Düşünsenize adamlar size ürünlerini satıyorlar, yetmiyor birde reklam panosu gibi gezdiriyorlar. Bunu yaparkende size para vermiyorlar aksine sizden bir de t-shirt parası alıyorlar. İşte olay budur arkadaş, ister ticari başarı diyin isterseniz markalaşma. Her neyse bu sene de bir NASA t-shirtü olayı baş gösterdi. Böyle konuştuğum için de yargıladığımı sanmayın, sadece ortalıkta dolaşan gri üzerine NASA işareti yerine farklı modelleri tercih edebilirsiniz.

Şahsen ülkemize de gönderim yapan American Eagle‘ın NASA t-shirtü fena değil. Alışıla gelmiş şekilde NASA logosu önde değil bu sefer arkada, şahsen rengine bayıldım. Tabi bu aşağıda gördüğünüz t-shirtün fiyatı normalden biraz fazla, 178 TL’cik.

Alternatif olarak yine American Eagle‘a ait NASA kapşonlusu mevcut. Onun fiyatı ise 389 TL civarında. Fiyat kısmını bir kenara bırakacak olursak, bir ara American Eagle’ı oldukça sık kullanırdım. Size şu kadar söyleyeyim; 7 yıl önce aldığım ürünleri hala sapa sağlam şekilde duruyor. Ne renklerinde ne de materyallerinde bir bozulma söz konusu. Sadece 1 tane jeanim ekstradan fazla yırtıldı, o da benden kaynaklanan bir şey. Son iki senedir ise alışveriş yapmadığım bir marka. Bunun sebebi ise denk düşemememiz diyebilirim ama bir iki ürününü kafama yazdım. Sizlere önerebileceğim bir markadır.

Yok ben daha da farklı olmak istiyorum diyorsanız, size NASA ile alakalı ayakkabı önerebilirim. Vans markasının Space Voyager adını verdiği yeni koleksiyonunda oldukça başarılı parçalar mevcut. Sözde bu koleksiyonda NASA‘nın 60 yıllık inovasyonunu ve keşif ruhunu anıyorlarmış. Bana kalırsa; ayakkabıya bakıp, bu izlenimi bırakmıyor, sadece başarılı yada başarısız hissiyatını veriyor ama neyseeee. Koleksiyonda Vans’ın klasik modellerinin NASA için uyarlanmış şekli karşımıza çıkıyor. Özellikle günlük ayakkabı diyeceğimiz, yüksek boğazlı ayakkabılarının dışındaki modellerin arkasında cırt cırtlar mevcut. Bu cırt cırtlarla Amerikan bayrağını çıkarıp takabiliyorsunuz. Bana kalırsa; koskocaman bir saçmalık başka hiç bir şey değil.

Ayrıca vans sadece ayakkabıyla kalmamış; t-shirt, çanta, sweatshirt gibi bir sürü ürüne yer vermiş. Koleksiyondaki ayakkabıların diğer ürünlere göre daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Ve kırmızı modellerin rengine gerçekten bittim.

 

You May Also Like