Hi guys ! Yine uzun bir ara ve yine bir geri dönüş ile karşınızdayım. Geçtiğimiz hafta, hava git gide; ” oğlum kışa giriyoruz, adam gibi giyinmenin vakti de geliyor ” uyarısını yapmaya başlamıştı. Bende ufaktan kışlıklarımı dolabımdan çıkarmaya başladım. Bu sırada aklıma Napapijri montum hakkında bir yazı yazmak geldi. Valla arkadaşlar, Napapijri ile tanışmamız biraz tuhaf oldu. Marka başlı başına tuhaf zaten. Mesela markanın önünde Norveç bayrağı var fakat marka Norveç markası değil. Modaya uyup The North Face mont sayımı arttırmayı düşünürken, bu ne böyle abuk sabuk bir isim diye bu markaya yönelmiştim. Haa bu markayı bilmemekte benim cahilliğimmiş, bunu da sonra öğrendim. Sizde Napapijri’i sonradan duyuyorsanız, bendensiniz.

Bu sene bir çok marka kanguru tipi montlar üretti. Hani pahalı segmentten düşük segmente bir çok markada bu modelleri görüyorsunuz. Napapijri’nin montları da böyle. Fiyatları da açıkcası pek uygun olduğu söylenemez. Yani sezonda 2.700-3 bin civarı ve üzerine filan çıkıyor.

Black Friday çılgınlığında Napapijri, baya bir indirime girdi. Aslına bakarsanız şu dönemde de fiyatları baya uygun. Yani uygun dediğim de; 1.200 bandında filan. Benden size tavsiye The North Face’e para bayılacağınıza Napapijri’e bayılın dostlar.

Mesela bugün bu montu giydim, altında bir t-shirt vardı. Hava bir ara sağanak yağışa döndü ve mont içine su mu geçirmedi. Mantıken de geçirmemesi lazımdı zaten ama dış yüzeyinde ki katman suyun akıp gitmesini sağladı. İçerisinde ki özel katman ile de o kadar sıcak tutuyor ki, üşümüyorsunuz. Zaten marka genelde dağ sporları gibi outdoor olarak adlandıracağımız ürünler üretiyor. Napapijri verdiğiniz parayı hak edecek markalardan biri.

Markayı bu kadar övünce, sanki reklam almış gibi hissettim kendimi. ( keşkeeee ) Ben markanın montlarını övsemde; çantadan, t-shirtte bir çok ürünleri var.

Neyse canlarım markayı bu kadar övmek yeter. Eğer kaliteli bir mont almak istiyorsanız; Napapijri montlarına bir şans verin 🙂

4 Şubat 2020’i 5 Şubat’a bağlayan gecenin editi;

Arkadaşlar Napapijri mont hakkında güncel deneyimlerimi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle havalar çok soğuk değilken altınıza giyeceğiniz kıyafetler kalın ise, pişeceğinizin garantisini verebilirim.

İki kere farklı hava şartlarında Kartepe’de de deneyimleme fırsatı buldum. İçime orta yoğunlukta içlik, üstüne The North Face polar ve Napapijiri montumu giydim. Hiç bir şekilde üşümediğimi söyleyebilirim. Bir ara hava -2 derecelere düşmesine rağmen üşüme belirtisi göstermedim. İlk katman olarak giydiğim içlik yüksek yoğunlukta olsa, daha düşük sıcaklıklarda da başarılı olacağını düşünüyorum. Ayrıca kar geçirme veya ıslanma gibi bir sorun ile de karşılaşmadım. Havalar güzelken, t-shirt üstüne bu montla dışarı çıkabiliyorum.

Dolabınızda bir adet Napapijiri mont bulundurmanızı öneririm. Tek negatif yanı ise, kanguru tipi bir mont olduğu için bazen üstünüzden çıkarırken altınızda giydiğinizde gelebiliyor.

You May Also Like