Hi guys ! 2020 yılında Monster notebooktan bir bilgisayar almıştım. Yıllardır bıraktığım oyun oynama alışkanlığıma biraz geri dönmek istemiştim ve masaüstü bilgisayar kurmak istemiyordum. O dönem arkadaşımın önerisiyle Monster notebook almıştım. Bu arkadaşım Xprime Titan Kumaş Oyuncu Koltuğu ‘nu öneren arkadaşımdı. Xprime’da dilim yandı ama Monster notebook için bunu söylemem pek doğru olmaz. Tulpar modellerinden birini almıştım ve işimi görmeye devam ediyor. Haa gaming olayı bela bir şey olduğu için; ilerleyen günlerde bir masaüstü toplayacağım kesin gibi gözüküyor.

Neyse geçen hafta diğer bilgisayarımın yanı sıra Monster notebookta da webcamle görüşmelere girmem gerekti. Bu sebepten öteri Logitech’in C505 modelini satın aldım. Logitechi denerken bir baktım, benim Monster Notebookta kamera varmış. Sonra web sitesine girip; aldığım bilgisayarın gerçekten kamerası varmış.

Benim bunu kontrol etmemek bir salaklık olsa da; Monster notebookun kamerayı koyduğu yer tam bir mühendislik harikası. Oyun bilgisayarı olduğu için kamera belki öncelik değil fakat bunu koyuyorsan, adam gibi bir yere koyarsın. Adamlar alt gövdede Monster yazısının altına koymuşlar. Yani arkadaşlar şöyle düşünün; suratınızın görünmesi için notebooku kafanızın hizasına kaldırmanız gerekiyor. Yoksa masanızın üstünü gösteriyorsunuz.

Tam bir mühendislik harikası yarattıkları için Monster notebooku tebrik ediyorum. Eğer kamera sizin için önemliyse; kesinlikle Monsterı tercih etmeyin. İddası oyun olan bir notebook firmasını kamera için de tercih edeceğinizi düşünmüyorum ama bir kullanıcı olarak yazayım dedim.

Bir diğer hususta hazır Monster notebook hakkında yazıyorum; özellikle havalar ısındıkça fan açsanız bile ki kendisi illa ki açacaktır klavye vb. ısınıyor. Bu sebepten ötürü harici bir klavye ile oyun oynamanız daha mantıklı olacaktır. Belki notebook soğutucularını da tercih edebilirsiniz fakat çok aman Allah’ım bir performans verdiklerini düşünmüyorum.

You May Also Like