Uzun süredir yazmıyordum ve bu yazımı yine uzun zamandır gitmediğim Maltepe Yalı hakkında yazmak istedim. Sanırım bu geceden önce, en son 2011 gibi gitmiştim. Bir zamanların baya popüler mekanlarından biriydi. Takılan tayfa hakkında söylenecek bir sürü söz var. Hangimiz o yollardan geçmedik ki diyerek bu kısmı atlıyorum. Hiç gitmediyseniz bile cadde taraflarında hayatınızı idame ediyorsanız, illa görmüş veya duymuşsunuzdur. Şahsen benim gitmeyen arkadaşlarım bile; Yalı denildiği zaman bir kaç cümle kurabiliyor. Sanırım 16 yıldır filan Maltepe Yalı hayatına devam ediyor. Bir işletme olarak baya uzun bir süre.

2020 yılında yıllar sonra bu akşam gittim. Ve neden zamanında bıraktığımı bir kez daha hatırladım. 5 kişi gittiğimiz mekanda garson ilgisizliği gırlaydı. Sanırım bu konu hakkında master dereceleri filan vardır. El edersiniz size bakmazlar, seslenirsiniz suratınıza bakmazlar filan. Belki de biz tipten kaybettik 🙂

Bunu bir kenara bıraktığımızda, Maltepe Yalı da şöyle bir şeyle karşılaştık. Ben tavuk şiş istememe rağmen, tavuk kanat geldi. Arkadaşım tavuk şiş dürüm istediğinde porsiyon şiş geldi. Bir arkadaşımız Turko pizza söylediğinde 1.30 saate yakın beklettiler. Hesapta getirmedikleri ekstradan fanta filan vardı. Valla uzun zamandır bu kadar facia bir performans görmemiştim.

Tek olumlu yanları ise, nargileleri fena değildi. Gerçi aroma olarak istediğimi getirdiklerine de pek emin değilim ama olsun. Yılların Maltepe Yalı‘sına bir daha gider miyim ? Bir 9 yıl sonra gidebilirim. Onun dışında kesinlikle gitmeyi düşünmüyorum. Bu kadar fazla garson arkadaş çalıştırıpta, ilgisizlik ve yanlışlıklar konusunda da kendilerini tebrik ediyorum.

Haa bir teşekkürde, yine Maltepe Yalı hakkında konuşulurken bize güncel yorum yapabilme fırsatı sundular. Umarım 9 yıl sonra tekrar gidince ( o günleri görürüz inşallah ), bu yorumlarımı değiştirebilirim.

Ana planımızda olmayan bu mekanı, yedek planlara da almayacağım. Gitmenizi tavsiye eder miyim ?

Bence kesinlikle gidin çünkü böyle bir hizmeti kolay kolay bulamazsınız sevgili arkadaşlar.

Unutmadan şu tuvaletlerde ki ışıkların süresini ayarlayın arkadaş. 3 saniye de bir ışık sönüyor. Meksika dalgasına kalkmış taraftar gibi çırpınıp duruyoruz 🙂

You May Also Like