Fenerbahçe’nin uzun yıllar Türkiye kupasını alamaması, Galatasaray’ın Kadıköy’de galibiyet alamaması gibi Leo’nunda Oscar alamaması yıllardır konuşulmasını sağlıyor. Leo bu sene de Oscar alamasa oyunculuğundan bir şey kaybeder mi ? Hayır. Aynı örnekte verdiğim iki büyük kulübün büyüklüğünden bir şey kaybetmeyeceği gibi. İlk başlarda, ” abi güzel oynamış oscar alırdı ” söylemi, yıllar geçtikçe; ” eee artık almalı ya ” dönüştü.

Leo bundan önce ki filmlerinde Oscar’ı hak etmedi mi ? Bence etti. Sizde elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün. Eminim benzer cevap vereceksinizdir. Bazılarımız Titanic’te almalı dedi bazımız Zindan Adasında yada Wall Street’te. Bu filmler daha da arttırılabilir. Eee peki en son filmi ” Diriliş ” ?. Gerek Akademi gerekse Altın kürede gösterildiği adaylıklar ve ödülleri filmi ” vuhaaaa ” ettiriyor.

Bu filme ilk çıktığında gittim. Vizyonda ki son haftalarında gitsem de gerçi bir şey değişmezdi. Leo gerçekten sevdiğim aktörlerden biridir. Bence 98 yapımında ki Demir Maske filmi filan de baya güzeldi. DVD arşivimde de bulunur. Bunları yazarken adamın filmlerini düşünüyorum da Inception, köstebek filan cidden güzel filmlerdi. Ama bana kalırsa bu filmi ne bileyim Oscar’ı hak etmiyor.

Evet, filmde ki oyunculuğu yine harika ama yok abi ya bir şeyler eksik. Konusu mu, kadrosu mu bilmiyorum ama eksik işte. Oynadığı diğer rollere bakınca; ya bu filmde almadı da dirilişte mi alacak diyor insan. Gerçi öyle bir beklenti oluştu ki artık almalı, vermeliler şu herife Oscar’ı diyorsun. Jürinin bunca sene yaptığı da tek kelime ile götlük.

Sonuç;

  • Leo seviyorum seni ama bu sefer alma be abiciğim
  • Senin Titanic’te ki halini hatırlıyorum da, yaşlandın. Yaşlandık be 🙁

You May Also Like