Hi guys ! Akılı telefonlar, online alışveriş siteleri ve app’ler derken, aklımızda olmasa bile kendimizi alışveriş sitelerinde bulup duruyoruz. Erkek mileti olarak, kadınları alışveriş konusunda eleştirsekte dürüst olmamız gerekiyor. Bizlerde farklı değiliz beyler. Ülkemiz için konuşacak olursak, bana kalırsa kampanyalı alışveriş sitelerinin prime dönemi geçti. Limango ve şimdi de 1V1Y gibi bir sürü online alışveriş sitesi kapandı. Tabi her geçen gün irili ufaklı yeni siteler ve firmalar giriyor ama bilemiyorum. Bu sıralar instagramda ve benzeri sosyal ağlarda karşıma sponsorlu, erkek kombin siteleri ile karşılaşıyorum. Merak edip içerisine giriyorum ve gözlerim kanıyor. Tamam, ben harika giyiniyorum, kombinlerim muhteşem demiyorum fakat hazır erkek kombin sitelerinde, kombini yapan arkadaşlara bakacak olursak hepsi bu işin eğitimini almışlar. Yani sitelerinde bunları belirtiyorlar.

Oldum olası, kombin yapmaktan zorluk çekenleri anlamamışımdır. Vücut şeklinize hangi ürünlerin ve tarzın gitmeyeceğini bilmiyor olabilirsiniz. Bunun çözümü de biraz araştırma veya mağazalarda yardım alarak çözebileceğiniz, oldukça basit bir şey. Ayrıca bunun için ekstra para isteyen sitelerle de karşılaştım. Tamam stilistlik bir meslek ve para kazanmalarına hak veriyorum fakat siz gidip kış giyim kombinleri erkek diyerek; basic bir şey koyarsanız ben buna gülerim. Adamlar bildiğiniz; mavi jeanin üstüne siyah bir boğazlı kazak triko koymuş ve buna kombin demiş. Yani kombin midir ? Olabilir. Ekstradan para ile satılacak bir hizmet midir ? Kesinlikle hayır.

Benden size tavsiye; vücut tipinize uygun mağazaların kendi sitelerinde veya mağazalarında yaptıkları kombinleri denemeniz. İlla aynısını almanıza da gerek yok, hoşunuza gitmeyen parçayı çıkarın, eklemeler yapın. İlla o satılan parçalarıda almak zorunda değilsiniz. Bütçenize göre farklı markalarla benzer ürünleri kombinleyebilirsiniz. Hepinizin bildiği gibi trendyol ve morhipo alışveriş siteleri hala mevcut. Bu iki sitenin kampanyalarını takip edebilirsiniz. Zaten çoğumuz morhipo ve trendyolu takip ediyor. Bende bir ara buralardan sık sık alışveriş yaparken şuan, marka odaklı gidiyorum.

Nedir bu marka odaklı gitmek ? Mesela Network’un casual kombinleri hoşuma gidiyor. Haftanın belirli günlerinde Network’un sitesine giriyorum ve kombin fikirlerimi oluşturuyorum. Eğer oradaki ürünler hoşuma giderse alıyorum, gitmezse kendim benzerini yapıyorum. Bunun için de belirli alışveriş yaptığım markaların listesini çıkardım. Morhipo ve trendyol, iyi ve güzel olsa da ilgili markalar kendi sitelerinde daha fazla indirim yapabiliyor. Bu ayrıntıyı da unutmayın.

Hazır kombin sitelerinde ise, bana kalırsa ürünlerin fiyatlarına dikkat edin. Saçma sapan markalara 800-900 TL çekmişler. Marka takıntım olmasa da; aldığım ürünlerin markasına veya kalitesine dikkat ederim. Onun için böyle sitelerde ki kombinler hoşunuza gitse bile, kendi giymeyi sevdiğiniz markaların ürünleriyle o kombinin benzerini yapmaya çalışın.

You May Also Like