Bugün sabah televizyonda zaplarken sanırım TV 8′de iki bayanın sunduğu magazin programına denk geldim. Magazin programı demek doğru mu açıkcası pek bilemiyorum. Karşılarında ise son zamanların popüler bireyi ( fenomeni mi diyeyim yoksa Dj’i mi bunu da bilemiyorum ) Kerimcan Durmaz vardı. Nedense oturup bir kaç dakika bu programı izlemeye koyuldum. Bu Kerimcan denilen kişiyi illa ki sosyal ağlarda yada dışarıda bir kaç muhabbette denk gelmişliğim vardı. Ama kendisinin ne bir sahnesine gittim ne de sosyal ağlarda takip ettim. Yalan olmasın arkadaşların paylaşımlarıyla 3-4 videosunu izlemişimdir. Böyle arkadaşların piyasa da olmasına seviniyorum. Sonuçta bu ülkede yasalara uyan, vergisini veren herkesin istediği gibi yaşamaya hakkı var. Özgürlük dediğimiz şeyde tam burada başlıyor zaten. Yine de her fenomenin DJ’lik adı altında sahnelerde yer alması bana dokunan kısım. Dünyada ne örnekler varken herkesin DJ olarak piyasaya girmesi hoşuma gitmiyor. Bu birazda iki photoshop bilip, bir iki fotoğraf çekip ” ben fotoğrafçıyım ” diyenlere benziyor.

Her neyse programı izlerken bu adamı beğendim. Gerçekten çok doğru ve düzgün konuşuyor. Karşısında kadınlar bir iki yerde tuzak soru sordu ve çok güzel cevaplarla sıyrıldı. Hiç değilse birileri gibi çıkıp ego kasmıyor, kendisini ifade edebiliyor. Umarım piyasada starım gibi gezinen kişilere de bu arkadaş örnek olur. Nerede konuşup, neleri konuşması gerektiğini bilmesi lazım insanın.

Kerimcan Durmaz pek bana hitap etmese de kendisine saygı duyuyorum. Umarım daha da başarılı olur. Haa unutmadan bu adamın üstüne çok gidildiğini düşünenlerdenim. Yok şu kadar para kazandı yok bu kadar para kazandı gibi ekstrem rakamlar dönüyor. Kazanıyorsa da helali hoş olsun, yeterki vergisini versin 🙂

Sonuçta bir sanatçı kendi ekibine ve çıktığı mekanın çalışanlarına da para kazandırıyor. Bu bir bakıma domino etkisi. Bizim ülkemizde çok vardır; ben o kadar okudum ettim şu kadar maaş alıyorum herif iki snap attı binlerce TL’i götürüyor diye. Bunun içinde kendinizi germeyin canlarım, öyle herkes patlayamıyor.

PS: Ne kadar çok vergi demişim. Sanırsınız bir maliyeciyim.

You May Also Like