Hi guys ! Bugün hiç lafı uzatmadan konuya bodoslama girmek istiyorum. Şimcik efendim; hayatım boyunca kanat sevmeyen insanla pek karşılaşmadım. Gerek kız arkadaşlarım gerek ise hem cinslerim olsun, arada iki üç fireyi saymazsak kanatı sevdiklerine şahit oldum. Kimi sade kanat sevdi, kimi soslu versiyonunu tercih etti. Benim için ise sosluymuş değilmiş, tatava yapmayıp yiyen tayfadanım. İstanbul Anadolu yakasında yaşıyorsanız aklıma gelen bir kaç kanatçı var. Mesela bunlardan biri Mahmut bey kanatçısı fakat bugün onu ele almak istemiyorum.

Anadolu yakası denildiği zaman; akla ilk gelenlerden biridir bibuçuk. Sadece kanat için değil, arkadaşlarınla oturup içebileceğin hoş vakit geçirebileceğin bir mekandır. Tercihim suadiye şubesi olmasına rağmen caddebostan’da güzeldir. İlk kez gittiğim günü hiç unutmam; WC’e giden merdivenler bira şişeleriyle aydınlatılmıştı ( ki hala öyledir ), bu detay da benim çok hoşuma gitmişti. Gerçi sadece bir dekorun bu kadar aklımda kalması da tuhaf olabilir ama neyse. Buranın kanatları iyidir hoştur, fiyatları da insanı pek yormaz. İki kişi 8’er li bibuçuk kanat ve soft drink ile totalde 100 lira civarına çıkarsınız. İşin güzel tarafı; menüde ki kanatların acılıkları belirtilmiştir. En acısı buffalo wings abimizdir, bu abimizi ilk buluşmada denememenizi öneririm. Hani acı olmasını filan geçiyorum, esas sıkıntı sosundan dolayı habire peçete kullanacaksınız. Karşınızda ki partneriniz bu konulara takılır mı takılmaz mı derdini yaşamayın. Haa aradan 4-5 buluşma geçer, karşılıklı acılı acılı yersiniz. Yok partnerim hiç takmıyor derse de; soğuk bir bira ile buffalo wingslere meydan okuyun. Ortaya söyleyeceğiniz; parmak patateslerinin de başarılı olduğunu es geçmeyeyim. Caddebostan’daki mekanın en büyük sıkıntısı ise; maalesef hayvan dostlarımızdan kediler. Gerçekten çok rahatsız ediyorlar. Yan masaya çıkıp, üstünüze atlamayı bile deneyen olabilir. ( abartmıyorum ). Onun için suadiye şubesi önceliğiniz olsun.

Şimdi hep beraber diğer mekanımız; Hungers’a gidelim. Şuan İstanbul’da 5, Eskişehir’de 1 tane olmak üzere toplamda 6 şubesi var bu arkadaşların. Benim yorumum Hilltown şubesi için geçerli olacak. Buffalo wingsleri, bibuçuk’a göre daha hafif ve acı değil. Sunum olarak; yanında havuç ve kereviz getiriyorlar. Havuç ve kanatları yiyin, kerevizi bırakın. Yani ben hiç sevmiyorum sizi de bilemeyeceğim. Buranın buffalo wingsi sizi bibuçukta ki gibi, sos içerisinde bırakmaz. Onun için açılışı ben kanatla yapacağım diyorsanız; sevgiliniz ile gelebilirsiniz. Mekanda AVM’nin üst açık alanında ve alkol mevcut. Tercihinize göre alkol tüketebilirsiniz. Son olarak buraya geldiyseniz; tatlılarına kesinlikle bir şans verin. Gerçekten çok güzel tatlıları var. Favorim Islak Kek <3 Ben.

You May Also Like