Kadınlar neden süslenir, makyaj yapar veya güzel giyinir ? İlk cevap fiks kendine olan saygısından dolayıdır. Yani yıllarca bu böyle denildi. Doğru mu ? İlla ki. Fakat kendi yaşam alanında ki kadınlardan daha fazla ilgi toplamak için giyinme diye bir şeyde var. Geçtiğimiz aya kadar, şirkette departmanında tek olan bayan arkadaşa bir rakip geldi. Etrafta ve başka departmanlarda da bayan arkadaşlar vardı fakat onlar ciddi bir tehlike değildi. Ta ki, kendi departmanına gelen yeni bayan arkadaşa kadar. Bu arkadaş bir geldi pir geldi. Fiziği gayet ideal ve dikkat çekici olup üstüne üstlük bir yerinden illa dekolte veriyordu. İlk iki gün bizim eski personelimiz olayı pek idrak edemedi, fakat diğer personele oluşan ilgi gözle görülür seviyelere ulaşınca bizim ki bir değişim içine girdi. Hiç elbise giymezken, her gün mini elbiselerle gelmeye başladı. Hani diğer arkadaşın doğuştan gelen artılarını ” kısa ” yollarla kapatmayı denedi. Başarılı oldu mu ? Dikkat çektiği aşikar. Fakat oyum hala diğerinden yana :p

Neyse efendim; sonra bizim bu yeni eleman başka bir yere yollandı ( iş gezisi mi başka lokalasyon mu ? orasını bilemiyorum ). Ve birden bire bizim eski eleman yine eski haline döndü. Bildiğiniz 1 aylık külkedisi masalına tanık olduk. Ayın bitimiyle; saatin 24:00 vurması birebir aynıydı.

İlerleyen günlerde, yeni personel tekrar bizim departmana gelir mi ? Orasını bilemiyorum. Tek bildiğim şey ise; gelirse bizim eski personel yine bir değişim içine girecek.

 

 

You May Also Like