Saygıdeğer beyler, eğer bayanların karın kasına bayıldığını sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Yani tabi karın kası önemli bir şey ( kendisi çıkaramadığı için bok atan yazar beyanı ), fakat araştırma sonuçları gösteriyor ki bayanların ilk dikkat ettiği ve beğendikleri kas karın kası değilmiş. Onun için bırakın diyeti filan göbüşünüzle rahat rahat gezin :p İngiltere’de yapılan araştırmaya göre ( kaynak vermemişler ama ünlü bir dergi ), %24 oranla kadınların ilk dikkat ettikleri kas grubumuz göğüslerimiz çıkmış. Bu durumda ki şey karşılıklıymış arkadaş diyorum. Tabi orantılı bir fiziğin önemini tekrar hatırlatmak istiyorum. Siz göt göbek salıp hep bench press abanırsanız, güzel görünmek yerine itici gözükürsünüz. Bizim Türklerin yaptığı en büyük hatalardan biri de bana kalırsa bu. Araştırmaya geri dönecek olursak, ikinci sırada kollar ( biceps / triceps ) geliyor. Ve hepimizin merakla beklediği karın kasları üçüncü sırada geliyormuş. Her ne kadar bu sonuç hoşuma gitse de, t-shirtünüzü çıkardığınızda o karın kaslarınız gözüküyorsa etkisinin ne kadar büyük olduğunu siz de biz de biliyoruz. İngiliz kadınlarının fikirlerine de saygı duyuyorum ama pekte katılmıyorum açıkcası.

Konu ingilizler ve göğüs kası olunca aklıma The Bridge’te başıma gelen anım aklıma geldi, Belki bunu daha önce de anlatmışımdır, şuan hatırlayamadım. O zamanlar sporumu yapıyorum, beslenmeme dikkat ediyorum yani kısaca fitim. Bende de ağırlık çalıştığım zaman en verim aldığım bölge göğüs ve omuzlarımdır. T-shirtümü giymişim ve clubta elimde içki aşağı kata doğru yürüyordum. Tam barın önünden geçerken bir İngiliz hatun, eliyle göğüslerimi ellemiş göz kırpmıştı. Tam boşver alt katı peşine düşüyim derken arkasında ki çocuğu görmüştüm ve vazgeçmiştim. Hani bizde yanlış olmaz, yanında biri olana yazmayız ( çocuğun bakışlarından tırstığımdan değil yani ).

Yine bir başka anımda, Alice House‘ta asansöre bindiğim bir İngilizle yaşamıştım. Yurtta kaldığımız için birbirimize uzaktan olsa da sima olarak biliyorduk. Normalde karşılaşınca da iyi günler vb diye selamlaşıyorduk. O gün spordan dönmüştüm ve ikimizde asansör bekliyorduk. Ufak bir muhabbetten sonra ( yanımda ki spor çantamın da etkisiyle ) o gün ne çalıştığımı sormuştu. Bende göğüs demiştim ve gayet belli olduğunu, neredeyse benimki kadar göğüslerin var demişti (:

Yani efendim, yolunuz İngiltereye düşerse göğüs kaslarınızı biraz geliştirin yararını görebilirsiniz.

You May Also Like