Hi Guys ! Kadınlar erkeklerden uzun yaşıyor peki neden ? Gerçekten bunun üstüne oturup düşündünüz mü ? Klasik bizim erkeklerin mantığı; abii kadın dırdırı çekiyoruz diyorlar. Haklı olabilirler mi ? Belki fakat kadınlar erkeklerden uzun yaşıyorsa, onların doğru yaptıkları şeyler var demektir.

Şöyle bir düşününce, kadınların erkeklerden daha iyi beslendiğini düşünüyorum. Bu başlı başına bir neden olabilir, erkeklerin etobur varlıklar olduğunu düşünürsek ki bu konuda bir araştırma sonucum mevcut değil, tamamen tahminlerime dayalı söylüyorum. Kadınlar sebzelere filan daha ağırlık veriyorlar. Eee etrafınıza bir bakarsanız, şeker, kolesterolü olmayan erkekler karşılaşmama ihtimaliniz oldukça az.

Kadınlar erkeklerden uzun yaşıyor tezimi kanıtlamak için biraz araştırma yapınca da, dünya sağlık örgütünün beni haklı çıkaran bir kaç çalışmasıyla karşılaştım. Mesela ülkemizde kadınlar erkeklerden 6.1 yıl daha uzun yaşıyormuş. Merak etmeyin, bizden daha kötü durumda olan ülke erkekleri de var. Bu konuda liderlik Rus erkeklerinde. Onlar ne yaşıyor bilemem dicem ama youtube’a şöyle bir göz atarsanız, adamların bala yaşadığını anlarsınız. Karayolunda tank ile karşılaşma mı dersiniz, saçma sapan kazalar mı veya kavgalar mı, ne ararsanız ruslarda var.

Kadınlar erkeklerden uzun yaşıyor listemiz Litvanya ve Belarus olarak devam ediyor. Açık konuşacağım Litvanya beni biraz şaşırttı. Bu konu hakkında biraz daha inceleme yapmayı düşünüyorum.

Neyse efendim kıssadan hisse, eğer bir erkek olarak uzun yaşamak istiyorsanız bence kadınları örnek almamız gerekiyor. Elin Çinlisi nasıl teknoloji kopyalıyorsa, bizde hayat tarzlarımızı belli bir ölçüde kopyalamamız gerektiğini düşünüyorum.

Benden önce kadınlar erkeklerden uzun yaşıyorun sebeplerini bulursanız, bir mail kadar uzağınızdayım dostlar. Boşu boşuna 6 yıl erken ölmenin alemi yok. Hayat güzel, yaşamaya değer 🙂

Haa siz dersiniz, takdir-i İllahi böyle yapacak bir şey yok, ona eyvallah derim ama bence bir sebebi var. Belki de birden fazla sebebi de olabilir. İstediğimiz kadar çabalayalım, örnek alalım yine de onlar kadar uzun yaşayamayabiliriz. Yine de elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşünenlerdenim. Tabi, ne kadar uzun yaşadığımız değil asıl ne kadar verimli yaşadığımız ve zevk aldığımızda önemli bir husus. Neyse, konuyu böyle alt başlıklarla dağıtmaya niyetim yok.

Net olan; kadınlar bizden uzun yaşıyor 🙂

You May Also Like